İnternetTeknoloji

Kurduğu web sitesinden 1 milyarı dolarlık servet yaptı

Forbes’a göre, asıl mesleği İngilizce öğretmenliği olan Tatyana Bakalçuk, 2004 yılında eşi ile birlikte kurduğu siteden milyonlar kazandı. Başta sadece Otto ve Quelle kataloglarından kıyafetler satılan e-ticaret sitesi, Bakalçuk’u Rusya’nın en zengin ikinci kadını yaptı. Alışveriş sitesinin yüzde 72 oranında değerlenmesi bu sonucu sağladı.

İLK MESLEĞİ ÖĞRETMENLİKTİ

Sputnik’in haberine göre Wildberries internet mağazasının sahibi Tatyana Bakalçuk, Rusya’daki ikinci kadın milyarder oldu. Bakalçuk’un servetinin 1 milyar dolardan fazla olduğu haber veriliyor.

Forbes’a göre, asıl mesleği İngilizce öğretmenliği olan Bakalçuk 2004 yılında eşi ile birlikte kurduğu sitede başta sadece Otto ve Quelle kataloglarından kıyafetler satılıyordu, şimdi ise çok çeşitli ürünler bulunuyor. Siteyi her ay yaklaşık 60 milyon kişi ziyaret ediyor. Sitenin geçen yılki cirosu yüzde 72 artarak 118.7 milyar rubleye ulaşmıştı. Site, Rusya, Belarus, Kazakistan, Kırgızistan ve Ermenistan’da faaliyet gösteriyor. Wildberries Yandex, Mail.ru ve Avito’dan sonra 1.2 milyar dolarla Rusya’daki en değerli şirketler arasında yer almıştı.

Bilindiği üzere Rusya’nın ilk kadın milyarderi Yelena Baturina adlı kadın olmuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu