Yerli Dizi

Kurtlar Vadisi Pusu bitti mi? KVP efsanesi sona mı eriyor?

Kurtlar Vadisi Pusu hakkında gelinen son nokta ne oldu. Hala hangi kanalda yayınlanacağı belli olmayan KVP dizisi artık yayınlanmayacak mı? KVP efsanesinin ekran serüveninde sona mı gelindi? Dizinin bittiği yönünde söylemler son günlerde güçlenmeye başladı. Bu söylemlerin güçlenmesine en büyük sebep de dizinin yapımcılarının hala sessizliğini korumaları ve bir açıklama yapmamaları…

On yılı aşkın bir süredir ekranda olan son sezonda başrollerini Necati Şaşmaz, Defne Samyeli, Cahit Kayaoğlu ve Erhan Ufak’ın yer aldığı; devlet içerisinde yaşanan gizli olayların da deşifre edilmesini konu alan Kurtlar Vadisi Pusu dizisi bu sezon neden hala başlamadı sorusu sıcaklığını koruyor.

Sebep Kurtlar Vadisi Darbe patenti mi?

Terör örgütü FETÖ tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimi öncesinde PANA film tarafından “Kurtlar Vadisi Darbe” ismi için patent başvurusu yapılması sebebiyle soruşturma başlatılmıştı. Hatta dizinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda ifade vermişti. Özellikle medyada bu konu geniş yer tutmuştu.

Hatırlanacağı gibi  KVP’nin 299. bölümünde (2016 finalinden bir önceki bölümde) bir köprü sahnesinde iki kişi, üç köprüyü birden havaya uçurmaktan, Asya ile Avrupa’yı ayırmaktan, boğaza babil kulesi dikmekten bahsetmişti . Konu Beyaz TV’de yayınlanan Söylemezsem Olmaz programında da masaya yatırılmış söz konusu sahnede 15 Temmuz darbe girişimcilerinin asker yığdığı eski adı boğaz köprüsü, yeni adı 15 Temmuz Şehitler köprüsü olan köprü yanında resmen darbe işaret edildiği vurgulanmıştı. Bu sahnenin KVP ekibi tarafından darbeden bir ay önce yayınlanması akıllarda soru işaretlerinin oluşmasına sebep olmuştu.

Bir türlü hangi kanalda yayınlanacağı belirtilmeyen ancak geçen günlerde 360 TV’de yayınlanacağı haberleriyle gündeme gelen Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizinin yüksek maliyeti nedeniyle anlaşmanın rafa kaldırıldığı da öne sürülmüştü. Ancak gelinen noktada diğer kanalların da KVP’ ye sıcak bakmadığı görüşü yaygınlık kazanıyor.

Yine magazin ve medya kulislerinde yer alan bir duyuma göre de “Kurtlar Vadi Pusu’da Fetö/Pyd Terör örgütü ele alınacak, Kurtlar Vadisi Pusu OHAL’in kaldırılması іle birlikte televizyonda yayınlanmaya başlayacak.” iddiaları da yayılıyor.

 

Başa dön tuşu