Sinema

Kurtlar Vadisi Vatan’ı ilk hafta kaç kişi izledi?

Kurtlar Vadisi Vatan, vizyona girdiği hafta en çok izlenen film oldu. Film, vizyona girdiği geçtiğimiz hafta sonu 230.000 sinemasevere ulaştı. 926 salonda izlenen filmin hasılatı 2.897.342 TL oldu. Kurtlar Vadisi Vatan’ı Ay Lav Yu Tu filmi izledi. 22 Eylül’de vizyona giren filmi şu ana kadar 315.318 kişi izledi. Ay Lav Yu Tu’nun toplam  gişe hasılatı ise 3.694.280 TL. olarak gerçekleşti. Listenin üçüncü sırasında ise ise Kingsman: Altın Çember filmi yer aldı. İşte Box Office Türkiye verilerine göre haftanın tablosu…

KURTLAR VADİSİ VATAN’I İLK HAFTA 230 KİŞİ İZLEDİ

Öte yandan “Kurtlar Vadisi Vatan” ekibi İstanbul galasının ardından Berlin (27 Eylül Çarşamba), Köln (28 Eylül Perşembe) ve Amsterdam (29 Eylül Cuma) galası yaptı. Avrupa’da yaşayan Türk sinemaseverlerle buluşan film ekibi, her şehirde coşkulu kalabalık tarafından alkışlarla karşılandı.

Başta Necati Şaşmaz ve oyuncular Sinem Uslu, Cahit Kayaoğlu, Erhan Ufak ve Ertuğrul Şakar, sinemalara akın eden sevenlerine teşekkür etti. Nagehan Şaşmaz da eşi Necati Şaşmaz’ı Avrupa turnesinde yalnız bırakmadı.

“7’DEN 77’YE HERKESİN SEVECEĞİ BİR FİLM YAPTIK! “

Necati Şaşmaz: “Herhangi bir ülkede, bir ülkeye kast sözkonusuysa neyle mücadele etmeleri gerektiğini anlatan bir film yaptık. Hem ülkemiz için hem de tüm dünya ülkeleri için önemli bir eser. O yüzden huzurlarınızdayız. Özlem yaşayan çok sevenimiz olduğunun farkındayız. Özellikle Kurtlar Vadisi sevenlerin. Onlar aksiyona doyacaklar. Bunun haricinde hiç Kurtlar Vadisi seyretmemiş bir insanın da bu filmi severek izleyeceğine inanıyorum. 7’den 77’ye herkesin seveceği bir film yaptığıma inanıyorum. Bu eserde bana yardımcı olan oyuncu arkadaşlarıma ve burada olamayan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çok uzun soluklu bir seyahat olacak. Hem yurt dışında hem yurt içinde çok seyahatimiz olacak.Biz vatan derdiyle dertlenmiş insanlarız. Milletimizin derdiyle dertlenmiş insanlarız. İnandığımız değerlerle dertlenmiş insanlarız. Her kim ki buna kastediyorsa bunlar için elimizden gelen 1 filmse 3 filmse 5 filmse her ne olabilecekse olsun yapmak isteriz. Umarım size bir parçacık da olsa vatanı hatırlatmıştır. Özlem gidermişsinizdir. Teşekkürler hepinize ” dedi.

KÖLN’ DE TÜM SALONDAN SAYGI DURUŞU

Köln’de, film sonunda şiir olarak okunan İstiklal Marşı’nı duyan tüm seyirciler saygı duruşuna geçti. Filmi hepberaber uzun süre saygı duruşunda izleyen seyirciler, yaşadıkları bu duygusal anı da uzun süre alkışlayarak taçlandırdı.

Film finalinde Necati Şaşmaz: “Vatanımız sahipsiz değildir ve o vatanın parçasını nesilden nesile içimizde taşımız insanlarız. İstiklal Marşı sesli olarak okundu. Filmde marş olarak okunmadığı halde gönlünüzden geldi ayağa kalktınız. İnanılmaz bir duyguydu. Gönlünüze sağlık. Umarım mutlu olmuşsunuzdur, beğenmişsinizdir. Orada yapılmış bir dua vardı. Allah bizleri birbirimize düşürenlerden kurtarsın inşallah” dedi ve “Her şey vatan için” deyince tüm salon hep bir ağızdan bu slogana eşlik etti.

AMSTERDAM’DA “KURTLAR VADİSİ VATAN”A COŞKULU KARŞILAMA

Filmin gösterileceği sinemada biletler satıa çıkar çıkmak tükendi! Hayranları saatler önce yağmura rağmen sinemanın girişinde uzun kuyruklar oluşturdu. Limuzin ile sinemanın önüne gelen oyuncular coşkulu kalabalığı selamladı. Necati Şaşmaz, bisikletleriyle ünlü olan Amsterdam’a gönderme yaparak “Aslında bisikletle gelecektim ama hava yağmurlu olunca limuzinle geldik” dedi. Tüm oyuncular hınca hınç dolu 6 sinema salonunu da tek tek gezerek herkese iyi seyirler diledi ve sohbet etti.

Film Türkiye’de 1000, Avrupa’da 140 salonda vizyonda. 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde, Türkiye’nin sınırında yaşanan hareketliliği ve darbenin perde arkasını anlatan film, Polat Alemdar ve arkadaşlarının heyecan dolu macerasını 105 dakikalık bir aksiyon ile beyazperdeye taşıyor. Gerçek kişi ve olaylardan yola çıkılarak yazılan senaryonun hikayesi Necati Şaşmaz’a ait.

“KURTLAR VADİSİ VATAN” KÜNYE:

Oyuncular: Necati Şaşmaz, Sinem Uslu, Cahit Kayaoğlu, Erhan Ufak, Nezih Işıtan, Ertuğrul Şakar, Yücel Erten

Yönetmen: Serdar Akar

Görüntü Yönetmeni: Selahattin Sancaklı

Müzik: Gökhan Kırdar / LOPUS Müzik

Postprodüksiyon ve VFX : Pana Studios

Senaryo : Necati Şaşmaz, Alper Erze, Cahit Kayaoğlu, Murat Koca

Hikaye: Necati Şaşmaz

Yapım: Pana Film A.Ş.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu