Yerli Dizi

Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosu açıklandı

Bu sezon ATV’de yayınlanacak olan ‘Kuruluş Osman’ dizisi için geri sayım başladı. 20 Kasım Çarşamba akşamı saat 20:00’de ATV’de başlayacak olan Mehmet Bozdağ imzalı dizisi ‘Kuruluş Osman’ın oyuncu kadrosu açıklandı. Dizide hangi oyuncuların yer alacağı hangilerinin yer almayacağı konusu merak ediliyordu. Bu soru nihayet cevabını buldu.

Burak Özçivit’in “Osman Bey” karakteriyle başrolü üstlendiği ‘Kuruluş Osman’ dizisinin oyuncu kadrosu usta oyuncularla genç yetenekleri bir araya getirirken, ilk bölümün ikinci tanıtımda bazı sürpriz isimlerin varlığıyla dikkat çekti. “Bamsı” karakteriyle milyonların gönlüne taht kurmuş Nurettin Sönmez, ‘Kuruluş Osman’ kadrosunda da yer alırken, “Dündar” karakterini Ragıp Savaş, Alişar karakterini ise Saruhan Hünel canlandıracak.

KURULUŞ OSMAN’DA “TURGUT ALP” YOK

Bamsı karakteri ile birlikte dizinin en çok sevilen karakterlerinden biri olarak gösterilen Cengiz Coşkun’un başarıyla canlandırdığı Turgut Alp karakteri Kuruluş Osman dizisinde yer almayacak.

KURULUŞ OSMAN’IN OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

Kadronun öne çıkan diğer isimleri ise şöyle: İsmail Hakkı (Samsa),Tuğrul Çetiner (Yannis), Ayşegül Günay (Zöhre), Alma Terzic (Sofia), Emre Basalak (Gündüz), Abdül Süsler (Kalonoz), Eren Hacısalihoğlu (Batur), Özge Törer (Bala Hatun), Buse Arslan (Aygül), Aslıhan Karalar (Burçin), Serhan Onat (Aybars), Uğur Arslan (Nizamettin), Açelya Özcan (Ayşe Hatun) , Emel Dede (Gonca), Yiğit Uçan (Boran), Ali Sinan Demir (Tursun), Şevket Çapkınoğlu (Megala), Ayşen Gürler (Helen), Yaşar Aydınlıoğlu (Yorgopolos).

Tarihe ışık tutan senaryosu, prodüksiyon kalitesi, kostümleri ve görkemli platosu ile Türk dizi sektörünün uluslar arası arenadaki amiral gemisi olmaya hazırlanan ve henüz yayına girmeden birçok ülkeye satılan ‘Kuruluş Osman’, muhteşem oyuncu kadrosu ile de seyircinin gönlünde taht kuracak.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu televizyon tarihimizin en başarılı dizi projelerinden olan ve bütün dünyada ses getiren ‘Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, 20 Kasım Çarşamba saat 20:00’de ATV ekranlarında izleyici karşısına çıkacak.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu