Yerli Dizi

Kuruluş Osman’da Ertuğrul Gazi’nin obaya geldiği sahne olay oldu

ATV’nin iddialı dizisi Kuruluş Osman yeni sezon ilk bölümüyle ekrana geldi. Dizinin bu akşam yayınlanan bölümünde Ertuğrul Gazi’nin obaya döndüğü sahne çok konuşuldu. Uzun zamandır dizide görünmeyen Ertuğrul Gazi’nin dönüşü obada heyecana neden oldu.

KURULUŞ OSMAN’DA MERAKLA BEKLENEN SAHNE HEYECANA NEDEN OLDU

Ertuğrul Gazi’yi canlandıran Yeşilçam’ın önemli aktörlerinden olan Tamer Yiğit, Ertuğrul Gazi karakteriyle diziye giriş yaptı. Ertuğrul Gazi’yi kimin oynayacağı meselesi medyada çok konuşulmuş ve de dizinin müdavimleri tarafından çokça merak edilen bir detaydı.

Sosyal medyadan söz konusu sahne ile ilgili çok sayoda paylaşım yapılması dikkatlerden kaçmadı. Yapılan yorumlarda Ertuğrul Gazi’nin yaşlılık halini canlandıran Tamer Yiğit’in başarısından ve role uygunluğundan bahsedildi.

İşte, Kuruluş Osman’ın bu akşamki yayınlanan yeni sezon ilk bölümünde Ertuğrul Gazi’nin obaya girdiği o bölüm:

Bu akşamki yeni bölümün diğer bir sürprizi ise diziye katılan efsane aktör Cüneyt Arkın’dı. Usta oyuncu dizide Aksakallıların reisi rolünü canlandıracak. Arkın’ın canlandıracağı karakter, Osman Bey’in de kaderini etkileyecek.

AKSAKALLILAR KİMDİR?

Aksakallılar ya da Aksaçlılar, İhtiyarlar heyeti gibi isimlerle duyduğumuz Türklerin en eski teşkilatıdır. Türklerin kaderine yön vermeye çalıştığı söylenen ‘Ak sakallılar’ veya ‘Börü Budun’ olarak biliniyor.

Cüneyt Arkın’ın dizide kendi sesini kullanması ise izleyicilere başka bir sürpriz oldu. Zira ünlü aktör bugüne kadar filmlerinde başka isimler tarafından seslendirilmişti.

.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu