Yerli Dizi

Kuruluş Osman’ın dikkat çeken karakteri Prenses Sofia

Kuruluş Osman dizisi nihayet ilk bölümüyle bu akşam izleyicisinin karşısına çıktı. Dizide yeni oyuncuların çokluğu dikkat çekerken geçmiş sezonların fenomen ismi Bamsı’yı canlandıran Nurettin Sönmez’in Kuruluş Osman’ın yeni sezonunda yer alması dizinin izleyicisini mutlu etti. ATV’de yayınlanan dizinin yeni sezon ilk bölümüne damga vuran isim ise “Sofia” karakteri oldu. Peki Sofia karakterini canlandıran Alma Terziç kimdir? İşte haberin detayları…

KURULUŞ OSMAN’IN YAMAN KARAKTERİ PRENSES SOFIA

Kuruluş Osman‘ın ilk bölümünde Prenses Sofia’nın varlığı dikkat çekti. Daha ilk bölümden yaman bir karakter olacağını belli eden Prenses Sofia sert ve güçlü karakteriyle dizinin adından bahsettiren karakterlerinden birisi olacağını gözler önüne serdi.

Türk izleyicisinin daha önce ekranlardan görmediği Sofia’yı oynayan Alma Terziç şüphesiz en çok merak edilen oyunculardan birisi oldu. Alma Terziç, aksanlı Türkçesiyle adeta bir gizem oluşturmasını bildi.

ALMA TERZİÇ ASLEN BOŞNAK

11 Temmuz 1987 tarihinde Yugoslavya, Zenica’da doğan Terziç aslen Boşnak’tır. Bosna savaşı başladığında 5 yaşında olan Terziç’in oldukça zor bir dönem yaşadığı öğrenildi. Terziç, savaşın hüküm sürdüğü 2 yıl boyunca bodrumda saklanmak zorunda kaldı. Terziç’in oyunculuk kariyeri ise 2008 yılında “Snow” (Kar) adlı sinema filmi ile başladı.

ÖNEMLİ YAPIMLARDA ROL ALDI

2011 yılında senaryosu ünlü Hollywood yıldızı Angelina Jolie tarafından yazılan ve yönetilen “In the Land of Blood and Honey” (Kan ve Aşk) adlı sinema filminde oynadı.

2012 yılında müziklerini Zülfü Livaneli’nin yaptığı “Veda” dizisinde Eirene karakterini canlandırırken Mehmet Aslantuğ ve Fahriye Evcen ile birlikte rol aldı.

2013 yılında “Öyle Sevdim ki Seni” sinema filminde oynadı.

2014 yılında “Şeref Meselesi” adlı dizide Kerem Bursin, Şükrü Özyıldız ve Yasemin Allen ile beraber oynadı.

.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu