Yaşam

Kurutma Makinesi Lif Filtresi Nasıl ve Neden Temizlenir?

Her türlü ıslak çamaşırların çok kısa zaman dilimlerinde yüzde yüz kuru hale getirilerek, anında kullanıma hazır olmasını sağlayan kurutma makineleri, son yıllara damga vuruyor. Dünya genelinde yoğun talep gören kurutma makineleri sayesinde şehir yaşantısında çok ciddi sorun olan çamaşır kurutma sorunu sona eriyor.

Kurutma makinelerinde kurutma işleminden geçirilen çamaşırlar hem kaliteli hem de sağlıklı oluyor. Bu çerçevede de üzerindeki çeşitli unsurları kurutma makinesi içerisinde bırakan çamaşırlar nedeni ile makine filtreleme sisteminde tıkanmalara neden olabiliyor. Bu gibi sorunların yaşanmaması amacı ile geliştirilen bu filtreleme sisteminde tıkanma olursa https://www.arcelikservisi.tv uzman teknikerleri, bunun bireysel olarak da çözülebileceğini belirtiyor.

Kurutma Makinesi Lif Filtresi Neden Tıkanır?

Çok küçük boyutlardaki unsurların dahi yakalanmasını sağlayan lif filtresi eğer tıkanmış ise makine kurutma fonksiyonunu yerine getiremeyecektir. Böyle bir durumda da ciddi teknik sorunlar ve ürünü kullanamaya bağlı mağduriyetler söz konusu olacaktır. Kurutma makinesi lif filtresi temel olarak çamaşırlardan gelen pamuk, kumaş ve tüy gibi parçalar başta olmak üzere toka, düğme vb. nitelikli ürünlerin su tahliye hortumuna kaçması sonucunda lif filtresine takılır. Bunun sonucunda da filtrede meydana gelen tıkanma nedeni ile kurutma makineleri kullanılabilir durumda olmaz. Bu yüzden mutlaka en hızlı şekilde Arçelik Servisi uzman teknikerlerin önerilerine uyarak, filtrenin temizlenmesi gerekir.

Kurutma Makinesi Filtresi Temizleme

Her kullanıcının rahatlıkla yapabileceği çok basit bir işlem olan kurutma makinesi filtre temizleme işlemi birkaç dakikada tamamlanabilmektedir. Bu çerçevede de Örnek Mahallesi Arçelik Servisi uzmanları, kurutma makinesinin lif filtresini temizlemek isteyen kullanıcılara öncelikle yükleme kapağını açıp, ardından lif filtresini yukarıya çekecek şekilde yerinden çıkartmanızı belirtiyor. Daha sonra lif filtresi el veya yumuşak bir bez yardımıyla iyice temizlemeye dikkat edilmelidir. Temizleme işleminin ardından lif filtresi yerine takılır. Sensörler içinde temizleme işlemi uygulanarak, kurutma makinesinde tüm ürünlerin sorunsuz ve yüksek kalitede kurutulması sağlanıyor. Bunun dışındaki tüm teknik sorunlarda ve arızalarda mutlaka bireysel müdahalede bulunmadan önce profesyonel kurutma makinesi servis desteği alınması çok önemlidir.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu