Yerli Dizi

KUZEY GÜNEY ÇOĞU KADIN İÇİN KIVANÇ TATLITUĞ’DAN İBARET!

kivanc-tatlitug

Türk televizyonları eylül ayından itibaren “yeni sezon” adı altında olağan “sidik yarışı”na başladı. Doğal olarak izleyici de yeni karın ağrılarıyla tanıştı. Gülmekten karnınızı ağrıtacak işler de çıktı (bkz. İşler Güçler)… İlk bölümde gümleyenler de. Bir de sezon finalleriyle akıllara kazınıp, yeni sezonda merakla beklenenler vardı ki Kuzey Güney bunlardan en afillisi.

Kuzey’in en yakın arkadaşı “Ali” öldürüldü.

Kuzey’in Ali’ye seslenişini salya sümük izleyen seyirci, yeni sezonu korkarak bekledi.

Ve yeni sezon başladı.

Henüz reyting anlamında Muhteşem Yüzyıl’ı deviremedi; ama biliyoruz ki istese devirir (bkz. Kıvanç Tatlıtuğ ve baklava dilimleri)

Yeni başlayanlar için Kuzey Güney

Hikaye çok basit. Aynı kıza aşık olan iki erkeğin çatışması. Bu iki erkeğin kardeş olması ve isimleri kadar zıt yaşamaları olayın tuzu biberi.

İlk sezonda gizli saklı gözetlemelerle, kapı dinlemelerle, tesadüflerle bütün karakterlerin hayatı değişti. Cemre’nin annesi Kuzey’i takip etti, kızına aşkını öğrendi. Kuzey, Cemre ile Güney’i uzaktan gördü sevgili olduklarını öğrendi. Kuzey’in arkadaşı Cemre’ye sitem ederken Güney, onları gördü. Kuzey’in Cemre’ye aşkını öğrendi. Cemre, Güney’e bakmaya giderken Güney’le Banu’yu uzaktan gördü cilveleştiklerini öğrendi. Kuzey, düşmanına ulaşmak isterken adamın babasıyla arkadaş olduğunu öğrendi.

Kimse birini gördüğünde “ Aaa naber, napıyosunuz burada?” , “Sen de mi buradaydın?”  “Siz napıyorsunuz orda?” demedi, direk takibe başladı. Kimse bir tesadüfe “Aaa” demez mi? Bir tek ben mi yapıyorum bunu?  Bu zamana kadar yolda gördüğümüz tanıdıkların peşinden koşup “Aaaa ne haber, nereye?” diye atlamasaydık belki şuan kendi hayatımızı izliyor olurduk.  Neler saklı gizli kaldı kim bilir la?

Böyle geçti koca sezon. Hikaye ilerledi belki ama asıl ilerleyen, dikkat çeken hep “Kuzey” karakteriydi.

“Oğlum burası soğuk lan!”

Kuzey, alışılagelmiş karakterlerden farklı. Salak, sert, eğlenceli, deli, psikopat, duygusal, tuhaf, ürkütücü … Hani kadınların en sevdiği cinsten; tam “arıza”. Bir de ortada Kıvanç Tatlıtuğ bileşeninin olması olayı daha da renklendirdi.

Dizinin yayınlandığı saatlerde Facebook, Twitter gibi ortamlarda paylaşılan iletilere bakılırsa hanımların fantezi dünyası da oldukça renkli.

Kıvanç Tatlıtuğ ‘u ilk tanıdığımız dizi “Gümüş”. Gümüş’te pek bir numarası yoktu. Gömlek çıkarırken görünen dövmesi dışında fosforlu kalem gibi, sarı-marı bişeydi. Sonrası “Aşk-ı Memnu” …”Behlül” ile fenomen haline geldi. Ama asıl ustalık dönemi bence “Kuzey Güney”…

kivanc-tatlitug1

Adam yakışıklı, hanımlar tarafından beğeniliyor vs. ama bu kadar sorunlu bir adamı oynarken o kadar mimik, hareket, ses tonu da göz ardı edilemezdi.

Kuzey, Ali’yi morgda bırakırken; Kıvanç rolünü “oynamak” yerine “yaşadığını” ispatladı.

İlerleyen bölümlerde izleyiciye takla attıran bir dizi olacak Kuzey Güney. Ama çoğumuz için sadece Kuzey’den ibaret olacak.

 

( Gelecek Yazı:  Kendi hayali dibinden ayrılmayan bir Behzat Ç… Tırsıyorum la!..)

ZAPTRİK / MEDYABEY

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu