Yaşam

Kuzeybatı’da havalar soğuyor, 3 Nisan hava durumu

Soğuk havalar yine Türkiye’yi etkisi altına aldı. Nisan ayına girilmesine rağmen hala kara kış soğukları ülke genelinde kendini hissettirmeye devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede azalacağı, yurdun genelinde parçalı ve az bulutlu bir hava görüleceği belirtiliyor.

Meteoroljiden alınan son tahminlere göre özellikle Marmara ve Batı Karadeniz bölümünde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altına düşüyor. Doğu Karadeniz’de sağanak yağış, Doğu Anadolu’da Kars-Erzurum-Hakkari dolaylarında karla karışık yağmur bekleniyor.

Yapılan ilk tahminlere göre

İstanbul parçalı bulutlu 14,

Ankara parçalı bulutlu 17,

İzmir az bulutlu 25 derece.

Rüzgar Karadeniz kıyılarında güneyli. Marmara kıyılarında ise 4 kuvvetini buluyor.

Bu gece hava durumu

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Samsun, Ordu, Amasya, Tokat, Bingöl, Van, Bitlis, Muş, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde (4-8 derece) hissedilir derecede azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Rüzgarın genellikle kuzey ve batı, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, bu akşam Orta Karadeniz ve Marmara, yarın Doğu Anadolu’nun doğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
Rüzgarın ise genellikle kuzey ve batı, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz’in doğusu ve Orta Karadeniz kıyıları ile Marmara’nın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve az bulutlu 21
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 18
İzmir: Az bulutlu ve açık 25
Adana: Az bulutlu ve açık 26
Antalya: Az bulutlu ve açık 22
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı 19
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 20
Erzurum: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 13
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 20

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu