Magazin

Lady Gaga tecavüz kurbanı

ABD’li dünyaca ünlü pop yıldızı Lady Gaga, 19 yaşında tecavüze uğradığı günden itibaren travma sonrası stres bozukluğu (PTSD) rahatsızlığını yaşadığını açıklaması medyada şok etkisi yaptı. NTV’nin BBC’den çevirdiği habere göre, Lady Gaga, tecavüze uğradığını geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajda açıkladı.  30 yaşındaki Lady Gaga, geçtiğimiz günlerde tecavüz sonrasında PTSD (Travma Sonrası Stres Bozukluğu) geçirdiğini açıklaması ünlü yıldızın hayranlarında şok etkisi yaptı.

Lady Gaga; “Bir akıl hastalığından mustaribim. Bende PTSD var, daha önce bunu kimseye söylememiştim.’Gaga ayrıca, bu olayı yedi sene boyunca kimseyle paylaşmadığı için kendini suçladığını da söyledi.

Today Show’a konuşan Lady Gaga, ‘Ailem ve arkadaşlarımın bana gösterdiği sevgi ve nezaket hayatımı kurtardı’ dedi ve ekledi: ‘Meditasyon sakinleşmeme yardımcı oluyor. Her gün bu akıl hastalığıyla mücadele ediyorum.” diye konuştu.

 

PTSD nedir?

Travma Sonrası Stres Bozukluğu (PTSD) çok büyük stres altında kalmış kişilerde görülebilen bir rahatsızlık olarak tanımlanıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu