Yerli Dizi

Latin Amerika’dan Engin Akyürek ve Beren Saat’e “En İyi Erkek-En İyi Kadın Oyuncu” Ödülü

Ortadoğu’dan sonra Latin Amerika’yı da etkisi altına alan Türk dizileri son dönemde yayınlandıkları ülkelerde düzenlenen ödüllerle de seslerini duyurmaya başladı. Son olarak geçtiğimiz günlerde Latin Amerika’da ülkenin yapımlarını sollayıp en çok izlenen TV programları sıralamasında üst sıralara yerleşen Türk dizileri için bir yarışma düzenlendi. Ünlü oyuncularımıza ve de dizilerimize ödül yağdı.

Peru’da yayın yapan Latina. Pe TV ağının düzenlediği o yarışmanın sonuçları yine kendi kanallarındaki bir organizasyonla önceki gün açıklandı.

2016’da bu ülkelerde gösterime giren “Elif”, “Ezel”, “Fatmagül’ün Suçu Ne”, “Karagül”, “Aşk-ı Memnu”, “BinBir Gece”, “Kaderimin Yazıldığı Gün” gibi dizilerin yarıştığı yarışmada “en iyi dizi”, “en iyi kadın oyuncu”, “en iyi erkek oyuncu” “en efsane dizi” kategorilerinde halk oylamasıyla birincilerini seçti.

 

Jesüs Alzmora ve Jazmin Pinedo’nun sunuculuğunda yayınlanan Latin-Türk Ödülleri’ adı verilen yarışma sonuçlarına göre;

En İyi Dizi: “Amor Prohibido” (Aşk-ı Memnu )

 En efsanevi dizi :”Fatmagül” ( Fatmagül’ün Suçu Ne )

 En İyi Erkek Oyuncu : “Fatmagül’ün Suçu Ne” dizisindeki Kerim Ilgaz karakteriyle Engin Akyürek

 En iyi Kadın Oyuncu: Fatmagül’ün Suçu Ne dizisindeki “Fatmagül” karakteriyle Beren Saat

 Seçildi.

HABER-OYA TEKİN/MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu