Oyun

League of Legends 2017 Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde 5’inci hafta nasıl sonuçlandı?

League of Legends 2017 Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin 5. haftasında zirve mücadelesi tüm heyecanıyla devam etti. Zirve mücadelesi, SuperMassive – HWA GAMING karşılaşması ile başladı. Berabere biten maç sonucunda her iki takım da birer puan aldı. üçüncü gün karşılaşmasında SuperMassive, 1907 Fenerbahçe Espor’u mağlup ederek haftayı 23 puanla kapattı ve liderliğini sürdürdü.

Dengelerin değişmediği 5. hafta sonrası, Şampiyonluk Ligi’ne IEM (Intel Extreme Masters) karşılaşmaları sebebiyle bir hafta ara verildi.

Şampiyonluk Ligi’nde haftaya damgasını vuran ekip, Galatasaray Esports’un eski ormancısı Kanani koçluğundaki Team AURORA oldu. Yaptığı koç değişikliğinin ardından 2 galibiyet alan Team AURORA, toplamda 6 puan alarak dördüncü sıraya yükseldi.

Ligin üst sıralarındaki liderlik çekişmesi kadar, alt sıralarında da güzel mücadeleler izledik. Ligin tecrübeli takımı Dark Passage.BKM Express bu hafta kazandığı 2 puan ile toplam 10 puana ulaşırken, sürprizlerin takımı Galakticos ve son haftalarda istediği galibiyete ulaşamayan 1907 Fenerbahçe Espor da geçen haftadaki yerlerini koruyarak 10 puanda kaldı. Galatasaray Esports ise bu hafta aldığı mağlubiyet ile ligin son sırasında yer almaya devam etti.

Ligde 5. haftaya üçüncü sırada başlayan Oyunfor.CREW, Galakticos ile karşılaştığı ilk maçta aldığı galibiyet ve ardından elde ettiği Dark Passage.BKM Express beraberliği ile sıralamadaki yerini korudu.

Bu haftaya damgasını vuran ise ormancılar oldu. Team AURORA ormancısı Taikki ve HWA GAMING ormancısı Trix, iki maç üst üste maçın adamı seçildi ve oyunlarıyla maça damgalarını vurdu.

Şampiyonluk Ligi’ne IEM (Intel Extreme Masters) karşılaşmaları sebebiyle bir hafta ara verildi.

Bu hafta tamamlanan karşılaşmalar sonrası, Şampiyonluk Ligi’ndeki son durum şöyle:

blank

Karşılaşmalar League of Legends’ın Twitch ve YouTube kanalları ile LoL TV’den canlı olarak yayınlanıyor. Ligdeki tüm takımları ve karşılaşma saatlerini görmek için lolespor.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu