Magazin

LeBron James, Katharine Hepburn’ün yaşadığı malikaneye servet ödedi

L. Lakers forması giyen NBA’in yaşayan efsanesi Lebron James, sinema tarihinin efsane oyuncularından Katharine Hepburn’ün kariyerinin en parlak döneminde yaşadığı malikaneyi satın aldı. Ünlü basketbolcu, malikane için tam 36,8 milyon dolar ödedi.

Ünlü basketbolcu Lebron James, sinema tarihine damga vuran efsane oyuncu Katharine Hepburn’ün kariyerinin en parlak döneminde yaşadığı malikaneyi satın aldı. James bu mülk için 36,8 milyon dolar ödedi.

Beverly Hills’te çok talep gören bir bölgede bulunan bu mülk, 1930 yılında inşa edildi. Akdeniz tarzındaki malikane yıllarca Hollywood’un ünlü oyuncularından Charles Boyer’e aitti.

1940’larda Boyer ile dönemin önde gelen stüdyolarından biri olan RKO anlaşmazlığa düştü. Şirket Boyer ile kontratını iptal etti. Yapılan anlaşma sonrasında stüdyo, Boyer’den evi satın aldı.

Aslında bu anlaşmanın ardından malikane, yine dönemin milyarderlerinden Howard Hughes’un oldu. Çünkü RKO Stüdyosu’nun sahibi oydu. Fakat Hughes bu evde hiç yaşamadı. Yönetmen, yapımcı, havacı olan Hughes mülkü eski sevgilisi Katharine Hepburn’e sattı.

Hepburn, kariyerinin en parlak döneminde bu malikanede yaşadı. O yüzden de yıllar içinde çok sayıda kişinin satın alıp yaşamasına rağmen bu mülk Katharine Hepburn’ün evi olarak anılıyor.

Hepburn buradan taşındıktan sonra mülk, sinema dünyasından olmayan zenginler tarafından satın alındı.

1986 yılında pembe dizi yapımcısı Lee Phillip Bell, 2,9 milyon dolara malikaneyi satın aldı. Ölene kadar da burada yaşadı.

Mülkün bu kadar gözde olmasının nedeni kendine ait bir rıhtıma da sahip olması. Yüzme havuzunun yanında bulunan Buda heykeli de bu mülkün simgelerinden biri.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu