Magazin

Lerzan Mutlu, Bülent Ersoy’un yakasını bırakmıyor…Bülent Ersoy icralık oldu

Ünlü şarkıcı Bülent Ersoy icralık oldu. Ersoy, şarkıcı Lerzan Mutlu’ya yönelik “Ben sesimle döver, bilgimle gömerim” dediği iddiasıyla mahkemelik olmuş ve 900 lira para cezasına çarptırılmıştı. Lerzan Mutlu, avukatının  2 bin 180 liralık vekalet ücretini ödemediği gerekçesiyle Bülent Ersoy hakkında icra takibi başlattığı haber veriliyor.

BÜLENT ERSOY VE LERZAN MUTLU ARASINDA YENİ BİR TARTIŞMAYA DÖNECEK Mİ?

Bülent Ersoy, 2016’da hayatını kaybeden Oya Aydoğan’ı hastanede tedavi görürken ziyaret etmiş çıkışta yaptığı basın açıklamasında Lerzan Mutlu için, “Sen kime sesini yükseltiyorsun. Dua etsin kafam dolu. Adamın canlı yayınını basarım” şeklinde konuşmuştu. Bu açıklamanın ardından Lerzan Mutlu, Bülent Ersoy hakkında suç duyurusunda bulundu. Ersoy hakkında “tehdit” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Olay bununla da kalmadı. Ersoy’un başka bir röportajında Lerzan Mutu’ya “Ben sesimle döverim, bilgimle gömerim” diyerek yine tehdit ettiği iddia edilmişti. İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi, 5 ay önce “tehdit” suçundan Bülent Ersoy’u 30 gün adli para cezasına çarptırmıştı. Cezasında indirime giren mahkeme, Bülent Ersoy’un günlüğü 50 liradan 18 gün karşılığı 900 lira para cezasına çarptırılmasına karar vermişti. Ayrıca Lerzan Mutlu’nun avukatı Hızır Barbaros Bursalığolu’nun 2 bin 180 liralık vekâlet ücretini de Ersoy’un ödemesine karar verdi.

BÜLENT ERSOY HAKKINDA YASAL TAKİP BAŞLATILDI

Bülent Ersoy’un, avukat Hızır Barbaros Bursalıoğlu’nun 2 bin 180 liralık vekalet ücretini ödemediği gerekçesiyle İstanbul Anadolu 9. İcra Müdürlüğü’ne “alacaklı” olarak başvuruda bulunan Lerzan Mutlu, Bülent Ersoy hakkında icra takibi başlattı. Avukat Hızır Barbaros Bursalıoğlu, “İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi 3 Nisan 2018 tarihli kararında Lerzan Mutlu’nun avukatlık asgari ücret tarifesi gereğince kabul ve takdir edilen 2 bin 180 liralık vekalet ücretinin sanıktan alınarak katılana verilmesine hükmetmiştir. Karar kesinleşmesine rağmen bugüne kadar hükmedilen ücret ödenmediğinden Bülent Ersoy aleyhine yasal takip başlatılmıştır” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu