Magazin

Levent Kırca’nın mirasını çocukları borçlar yüzünden reddetti

Levent Kırca ile Oya Başarın iki evladı; oğlu Umut ile kızı Ayşe Kırca, babalarının mirasını reddettiklerini açıkladılar. İki kardeşin, Kırca’nın borçlarından dolayı bu girişimde bulundukları iddia ediliyor. Mahkeme kardeşlerin talebini kabul etti.

Tüm mirasını çocuklarına bırakan Levent Kırca’nın ölümünden iki ay sonra (3 Aralık 2015) oğlu Umut Kırca ile kızı Ayşe Kırca, İstanbul Anadolu Sulh Hukuk Mahkemesi’ne babalarının mirasının reddi talebiyle dava açmıştı. İlgili dava sonuçlandı ve kardeşler borçları nedeniyle babalarının mirasını reddettiler. Açılan mahkemede “Umut ve Ayşe Kırca’nın babalarının mirasının reddettiklerinin tespitine karar verildi” şeklinde sonuca ulaşıldı. Böylelikle mirası reddeden kardeşler, böylelikle ünlü oyuncunun borçlarından da sorumlu tutulmaktan da kurtulmuş oldular.

Kırca bütün mirasını çocuklarına bırakmıştı

2015 yılında açılan mirasın reddi davasında iki kardeşin avukatları Hatice Uçum, Zeynep Yıldırım ve Murat Ocakcan’ın açtığı “reddi miras” davasının dilekçesinde Türk Medeni Kanunu’nun 605’inci maddesi gerekçe gösterildiğini, ilgili maddeye göre yasal ve atanmış mirasçılar, mirası reddedebildiğini, ölümü tarihinde miras bırakanın ödemeden aczi açıkça belli veya resmen tespit edilmişse miras reddedilmiş sayıldığını belirtmişti. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu