MagazinYaşam

Leyla Alaton değme rapçilere taş çıkardı…Kızım Susma projesi için stüdyoya girdi

İş dünyasının tanınmış başarılı ismi Leyla Alaton ile rap şarkılarıyla dikkat çeken Fuat Ergin’in yolu ilginç bir sosyal sorumluluk projesinde kesişti. İkili, BW Türkiye dergisinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırladığı “#kizimsusma” projesi için birlikte stüdyoya girip rap şarkı söylediler.

Hayatında ilk defa rap şarkı söyleyen  iş kadını Leyla Alaton bu anlamlı projeye destek verdi. Alaton’a tanınmış rap şarkıcısı Fuat Ergin eşlik ederken şarkının sözlerini ise Zeynep Talu yazdı. Babajım Stüdyoları’nda seslendirilen şarkının düzenlemesini ise Mehmet Can Erdoğan yaptı.

ALATON: “PROJE İYİ BİR FIRSAT OLDU”

Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, #kızımsusma projesi için şunları söyledi:

“Sanatın insanlara daha çabuk dokunduğunu düşündüğüm için projede yer almayı kabul ettim. Günümüzün, ayımızın, senemizin, devrimizin konusu olan kadına şiddete karşı bir uyanış ve tekrar gündeme getirmek için güzel bir imkandı. Zaten bu konuda hepimiz, özellikle sosyal medyada büyük bir duyarlılık içindeyiz. Dolayısıyla da, bu iyi bir fırsat oldu. Şarkının içeriği ve sözleri direkt kalbe dokunuyor ve kendini hissettiriyor. Ayrıca bu projeyi yaptığım için kimse benden bir ses sanatçısı olmamı beklemiyor.

Fuat Hoca’yla da beraber güzel bir iş çıkarmaya çalıştık. Mühim olan duyarlılık ve farkındalık. Onu da başardığımı ümit ediyorum bu projeyle.”

ERGİN: “PROJEYE DAHİL OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM”
Rap şarkıcısı Fuat Ergin ise:

“Bu konu Türkiye’de gerçekten çok acayip bir yangın noktası. Ben de kesinlikle bir şey yapılmalı diye düşünüyordum ve bu projeye dahil olduğum için çok mutluyum. Rap zaten çok bilinçli bir müzik türü. Bu tip sorunlara değinen, problemleri anlatan, isyanı dile getiren bir olay bu ve rap’e çok yabancı bir şey değil. O yüzden de konuyu çok güzel bir şekilde çatısı altına aldı.

Artık bu konuyu artık halının altına süpürmekten vazgeçmeliyiz. Bu projenin de bu konuda etkili olacağını düşünüyorum. Şiddet uygulayan erkeklerin, şarkıyı dinleyip utanmalarını umuyorum. Hareketlerini ve yaşam stillerini değiştirmelerini umuyorum. Şiddetten uzaklaşmalarını, insan olmaya gayret etmelerini, pozitif gelişmeler olacağını umuyorum. Değiştiremeyeceğimiz insanlar olsa da, bundan ilham alacak insanlar kesinlikle vardır. Bence annene yansıttığın saygı ve sevgiyi bütün kadınlara yansıtmak zorundasın.” şeklinde konuştu.

 

İşte Leyla Alaton’un rapçi Fuat Ergin’le söylediği “kızım susma” şarkısının video-klibini yönetmen Nihal Ağırbaş çekti.

İşte, “kızım susma” adlı o video-klip:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu