Medya

LEYLA İLE MECNUNUN AKIBETİ NE OLUR?

ismailabi10

Destekten TR

TRT1’in gözde dizilerinden Leyla ile Mecnun’daki takla göndermesi konuşulmaya devam ediyor. Dizinin akıbeti ne olacak? Posta gazetesinden Mesut Yar, konuyu köşesine taşıdı:

Destekten TR

İşte Mesut Yar’ın o yazısı:

Destekten TR

Leyla ile Mecnun için yolun sonu mu?

Kişisel olarak endişeliyim. Malum ne de olsa kamu kanalları biraz politik yönetilir ülkemizde. İktidar kiminse yönetim de onundur biraz. Lafı gevelemeye gerek yok. “Leyla ile Mecnun” (TRT) dizisi önceki akşam geçtiğimiz haftanın çok konuşulan bakan gafına el attı. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Erzurum’da kendisini sevdiğini söyleyen vatandaşa “Bir dans et, bir takla at da inanayım” minvalinde bir şeyler söyleyince yer yerinden oynamıştı.

İşte bu gaf üzerine önceki akşam “Leyla ile Mecnun” dizisinde İsmail Ağabey karakteri iş arayan arkadaşına bakana benzer şekilde “takla at” diyen patronu ağır bir dille eleştirdi. Mizahın yapması gereken muhalif duruşun hakkını verdi diyelim. Peki, bu duruş “Leyla ile Mecnun”un son olabilir mi? Şu kadarını rahatlıkla söyleyeyim, olmaz. “Nereden biliyorsun?” diyenlere altından kalkamayacak bir espri yapmadıkça “Leyla ile Mecnun”a kanalın sonsuz kredi tanıdığını söyleyebilirim! Bir de tabii bu bölümlerin “İzlenmeden asla yayına verilmediğini” hatırlatarak da sağlamasını yapabilirim bu iddianın. Ne diyelim yanlışa yanlış diyebilen bir kamu televizyonculuğunun örneği yaşandı önceki gece; ideal olanı da bu değil midir hani?

Mesut Yar / Posta

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR