Medya

LLOYD’S LIST’İN KADERİ KAĞIT MEDYAYI KORKUTTU

Dijital, 280 Yıllık Gazeteyi de Yuttu!
Dünyanın en eski gazetelerinden birinin basılı formatta yayın anlayışını terk ederek yalnızca dijital olarak yayınlanacağı açıklandı. Yayıncılık anlayışı hızla dijitale doğru evrim geçiriyor.

Dünyanın en eski süreli yayınlarından biri basılı formatta yayın anlayışını terk ederek dijitale geçiyor. Dünya denizcilik piyasasına dair en önemli haber ve analiz kaynaklarından biri durumundaki Lloyd’s List adlı gazete 1734’te Londra’daki pub’lara asılan bildirilerle duyurulup yayın hayatına başlamıştı, 2013 yılı itibariyle artık sadece tablet, bilgisayar ve akıllı telefonlar üzerinden takip edilebilecek.

280 yaşındaydı
280. yaşına sayılı zaman kala kağıt baskı anlayışı son bulan, dijital baskı ile yayın hayatına devam edecek Lloyd’s List’in yönetimi, dijital yayıncılığa geçişlerinin nedenini durmaksızın azalan açıkladı. Açıklamaya göre, basılı yayına karşı durmaksızın azalan ilgi düzeyi alınan kararda etkili olurken yapılan bir araştırma sonucuna göre gazetenin basılı yayınının tercih oranınında yalnızca yüzde 2 düzeyinde olduğu sonucuna ulaşıldı.

Shiftdelete.net

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu