Gündem

M.E Bakanı Ziya Selçuk’tan EBA TV’de tepki alan animasyon görüntülere açıklama

M.E.Bakanlığı kısa sürede uzaktan eğitim hazırlıkları tamamlanarak EBA TV’yi yayına geçirdi. Öğrenciler ilk uzaktan eğitim derslerini bugün görmeye başladılar. Ne var ki yeni kanalda gösterilen görüntüler büyük özveriyle oluşturulan başarıyı adeta gölgeler mahiyetteydi. Kanalda verilen ve Adnan Menderes’in idamını anlatan çizgifilm-animasyon görüntüleri tepkilere neden oldu. Bakan Ziya Selçuk o görüntülerle ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı.

İlköğretimden üniversiteye 242 ülkedeki 198 ülke nüfusunu geride bırakan 26 milyon 905 bin 470 öğrenci ile 1 milyon 290 bin 27 öğretmen ile akademisyen ilk uzaktan eğitim denemesini bu sabah yaptı.

Ortaöğretim öğrencilerine ders arasında yayımlanan animasyonda Adnan Menderes’in idamı, boynuna ip geçirilmesi ve sehpanın devrilmesi içerikli görüntüler tepki çekti.

Bakan Selçuk, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada sözkonusu görüntüleri onaylamadığını ifade etti. Selçuk, ekibiyle üç hafta gibi kısa bir sürede önemli bir işi başardıklarını ama kendilerine güvendiği kişilerin yaptığı yayını onaylamadığını kaydetti.

İşte Bakan Selçuk’un dikkat çeken ve gündem olan o açıklaması:

 

 

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu