Maaşlara Yüzde 50 Zam Yapıldı! Eylül Ayından İtibaren Geçerli Olacak

Ağustos ayı itibariyle maaş zamları için gelişmeler yakından takip edilirken, yeni duyurular gelmeye devam ediyor. Bu çerçevede, memur ve memur emeklilerinin maaş zamlarının ve sosyal haklardan belirlenebilmesi için toplu sözleşme görüşmeleri devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da emekli maaşları için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın çalışmalara başladığını duyurmuştu. Milyonlarca çalışanın ve emeklinin maaş zammı için hazırlıklar sürerken, yurt çapındaki çeşitli belediyelerde de maaş zammını belirlenebilmesi için sendikalar ile toplu iş sözleşmesi görüşmeleri yapılıyor. Gerçekleşen görüşmeler neticesinde, maaş zammı ve sosyal hak iyileştirmesi konusunda mutabakat sağlandıkça kamuoyuna bilgi veriliyor. Belediye personelleri de maaş zamlarını dair duyuruları ve açıklamaları yakından takip ediyorlar.

Maaşlara Yüzde 50 Zam Yapıldı

Belediye personellerinin maaş zammının belirlenebilmesi için sendikalar ile belediye yönetimleri arasında ağustos ayında da görüşmeler devam ederken yeni anlaşmalar imzalanıyor. Bu kapsamda, Isparta Belediyesi’nde kadrolu çalışan ve belediyenin ISBEL şirketinde çalışan personellerin maaşında yüzde 50 oranında artış sağlanmasının ardından, belediye iş Sendikası başkanı Kemal kurt ve yönetim kurulu üyeleri teşekkür ziyaretinde bulundular. Söz konusu ziyarette açıklamalarda bulunan Belediye İş Sendikası Başkanı Cemal Kurt “Çalışma arkadaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek adına 2023 yılı ikinci 6 ayı artışlarının yüzde 50 oranında yevmiye artışı yapılması konusunda anlaşma sağlanmıştır. Yapılan bu artış, yapılabilecek olan en iyi artış olmuştur. Belediye-İş Sendikamız, üyelerimiz ve şahsım adına Isparta’nın gururu ve hizmet adamı Sayın Belediye Başkanım Şükrü Başdeğirmen ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. 2024 yılı ücret artışımız ise 3 ay sonra toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizle başlayacaktır. İnşallah ülkemizin, belediyemizin imkanları daha iyi olur. Toplu iş sözleşmesi günümüz şartlarına göre yapılacağından eminiz, bu konuda Sayın Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’e güveniyoruz. Bu ek ücret artışının belediyemize, üyelerimize ve belediyemizde çalışan tüm emekçi arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ağustos 2023 Toplu İş Sözleşmeleri

Personellerin maaşlarında yüzde 50 artış sağlandığı geçtiğimiz günlerde netlik kazanırken, farklı belediyelerde de maaş zammı için görüşmeleri devam ediyor. Önümüzdeki dönemlerde, maaş zammı için anlaşmaya varıldıkça belediyelerin resmi internet sitelerinden ya da sosyal medya hesaplarından yeni duyurular yayınlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir