Müzik

Madonna’dan hayal kırıklığına neden olan karar

Yüzlerce sanatçı İsrail'de yapılacak olan Eurovision şarkı yarışmasında Filistinlilere destek olmak için boykot kararı alırken Madonna organizasyonda sahneye çıkma teklifini kabul etti.

Eurovision şarkı yarışmasının bu yıl İsrail’de yapılacak olması tepkilere neden olmuş, dünya çapında yüzden fazla sanatçı Filistinlilere destek için yarışmayı boykot etme kararı almıştı. Dünyaca ünlü pop şarkıcısı Madonna ise yarışmada sahne almayı kabul ederek hayal kırıklığına neden oldu.

Madonna’nın İsrail’in Tel Aviv kentinde yapılacak 2019 Eurovision Şarkı Yarışması’nda sahne alıp almayacağı konusu merak ediliyordu.Ünlü popçunun kararının kesinleştiği öğrenildi. Madonna,  İsrail’deki organizasyonda sahneye çıkmayı kabul etti.

14 ve 18 Mayıs tarihlerinde 43 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek olan yarışmada Madonna sahneye çıkarak iki şarkı seslendirecek. Ünlü şarkıcı, final gecesinde bir klasikleşmiş şarkısını, bir de yeni şarkısını söyleyecek. Bu yıl yeni albüm çıkarması da beklenen Madonna’ya, Eurovision Şarkı Yarışması’nda sahne alması için Kanadalı milyarder iş insanı Sylvan Adams tarafından bir milyon dolar teklif edildiği iddia edilmişti.

1956 yılından bu yana yapılan Eurovision Şarkı Yarışması’nda kazanan ismin ülkesi ertesi yıl ev sahibi oluyor. Geçen yıl Portekiz’in başkenti Lizbon’da yapılan yarışmada İsrailli şarkıcı Netta Barzilai birinci seçilmişti. İsrailli yetkililer, yarışmayı önce Kudüs’te yapma kararı aldı. Ancak Filistin halkına yönelik insan hakları ihlalleri dolayısıyla boykot çağrısı yapılınca geri adım atıldı ve yarışmanın Kudüs yerine Tel Aviv’de yapılmasına karar verildi. Dünya çapında 140 sanatçı, Tel Aviv’e alınmasına rağmen yarışmanın boykot edilmesini istiyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu