Magazin

Magazin medyasından Mustafa Sandal’a Defne Samyeli ayarı

Mustafa Sandal okuyucuyla buluşturduğu “Beni Ağlatma” adlı kitabında Defne Samyeli ile yazdığı satırlar magazin dünyasının gündeminden uzun süre çıkmayacağa benziyor. Milliyet yazarı Özay Şendir, kaleme aldığı yazısında Mustafa Sandal’a yüklenirken Hürriyet gazetesinden Onur Baştürk kaleme aldığı yazısında yine Mustafa Sandal’ı eleştirdi. İki yazar da adeta Sandal’a ayar verme yarışına girdi.

MUSTAFA SANDAL’I YAZDIĞINA PİŞMAN ETTİLER

Mustafa Sandal kitabında önceki yıl anlaşmalı olarak boşandığı 10 yıllık eşi Emina Jahovic, Tuba Ünsal, Sabahat Doğanyılmaz gibi aşk yaşadığı kadınlara da yer vermişti.

Kitabında Defne Samyeli ismine de yer veren ve onunla bir süre birlikte olduğunu ancak sonrasında ‘Defne Samyeli’nin varlığının hayranlarının kendisine olan ilgisini azaltacağı endişesiyle onunla birlikteliğinin bittiğini yazan’ Mustafa Sandal yazdığı bu satırların ardından Defne Samyeli’nin tepkisini çekmişti.

Mustafa Sandal’a medyadan da tepkiler gecikmedi. Milliyet yazarı Özay Şendir, “Çerez Malzemesi Defne Samyeli” başlığıyla Hürriyet yazarı Onur Baştürk, ise bugünkü “Mustafa Sandal Neden kadınları Kullanıyor?” başlıklı yazısında  Mustafa Sandal’ı hedef aldılar.

Şendir’in “Pratikte erkek olmak için bir uzuv yeterli ama yürekte ve davranışta erkek olabilmek başka bir duruş, başka bir tavır gerektirir.” ifadeleriyle Sandal’a verdiği ayar dikkat çekerken Onur Baştürk, bugünkü dikkat çeken yazısında Mustafa Sandal için “Üzgünüm ama, şarkılarını çok sevdiğimiz Mustafa Sandal’ın önce bu devrin anlayışına göre güncellemesi gerekiyor kendini. “Versiyon 2.0”dayım dese de boş, acil formatlanmaya ihtiyacı var.”ifadesini kullandı.

İşte Milliyet yazarı Özay Şendir’in bugünkü yazısından ilgili bölüm:


Teoride, bir kadını hamile bırakmak, baba olmaya yetiyor. Ama gerçekte baba olmak için, emek, sevgi ve ilgi gerek.
Teoride erkek olmak için bir uzuv yeterli.
Ama pratikte o lafın içini doldurmak zor. Mustafa Sandal, kitabında iddia ettiği gibi geçmişte Defne Samyeli’yle bir ilişki yaşadı mı, yaşamadı mı diye merak ediyor insanlar.
Zerre merak etmiyorum.
Velev ki yaşamış olsunlar, bu yıllar sonra Sandal’a, kitabının tanıtımı için Samyeli’ni çerez olarak kullanma hakkı verir mi?
Onca yılın anlatıldığı söylenen bir kitap, Samyeli üzerinden konuşuluyor günlerdir, belli ki başka ilginç bir noktası yok.
Samyeli, “Hayatım boyunca toplam dört kere gördüm diyor” şarkıcıyı.
‘Biri yalan söylüyor ama kim?’ dedektifliği yapmaya gerek yok.
Sandal, 2014’te Posta’ya verdiği bir röportajında “Hep uzun ilişkilerim oldu, çapkın değilim ki.
1-1.5 sene sürerdi genelde” demiş ve eklemiş “Her erkek kadar gecelik kaçamaklarım olmuştur” diye…
Şu ‘her erkek’ kısmı ilginç geldi bana.
Her erkek, şimdi ya da geçmişte beraber olduğu kadının adını bırakın kitaplarda yazmayı, arkadaşlarına bile anlatmaz, özelidir.
Erkek dediğin, araya ayrılık girmiş olsa da, bir zamanlar paylaştığı duygu ya da tutkuya saygı duyar, o insanı reklam malzemesi yapmaz.
Sandal’ın, kitabında iddia ettiği gibi geçmişte Samyeli’yle bir ilişki yaşadı mı, yaşamadı mı diye merak etmeyin hiç.
YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

“MUSTAFA SANDAL NEDEN KADINLARI KULLANIYOR!”

Magazin medyasının bir diğer ismi Onur Baştürk’ün de hedefinde Mustafa Sandal’ın Defne Samyeli için yazdıkları vardı. İşte Baştürk’ün yazısından ilgili bölüm:


Doğrusu ilginç, Mustafa Sandal neden hayatının merak edildiğini düşündü acaba?
Şeyma Subaşı’nın hayatı bile onun hayatından daha çok merak edilirken bir de geçmişindeki ilişkileri neden tekrar ortaya dökmüş ki?
Alın işte, Sandal’ın kitabında “Kısa bir ilişki yaşadık, o beni terk etti” diye bahsettiği Defne Samyeli olaya el koydu:
“25 senede dört kez gördüm. Umarım kendisine dava açmak zorunda kalmam.”
Tüm bu kitap motivasyonu ve olan/olmayan geçmiş ilişkileri ortaya saçma halinin ipuçlarını Hakan Gence’ye verdiği röportajda vermiş aslında Mustafa Sandal:
“Durulmadım. Mustafa Sandal versiyon 2.0’da yaşıyorum.
Fonksiyonel, niyetli ve istekli bir erkek olarak aktifim”
Özetle seks hayatım hâlâ aktif diye garip bir şekilde övünüyor Sandal. (Ki bundan bize ne?)
Bunu söylerken de geçmiş çapkınlıklarından örnekler veriyor, kadınları kullanıyor.
Oysa artık bu dönemde kadınlar bu konularda daha hassas.
Seslerini sakınmadan, daha gür çıkarıyorlar. Defne Samyeli gibi…
Üzgünüm ama, şarkılarını çok sevdiğimiz Mustafa Sandal’ın önce bu devrin anlayışına göre güncellemesi gerekiyor kendini. “Versiyon 2.0”dayım dese de boş, acil formatlanmaya ihtiyacı var.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu