Gündem

Mahkeme Atatürk’e hakaret eden eden Safiye İnci hakkında ne karar verdi?

Anıtkabir’in önünde Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan ve büyük tepkilere neden olan Safiye İnci tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Mahkeme Safiye İnci ile ilgili kararını verdi. Mahkeme’den İnci’nin tutuklanması yönünde karar çıktı.

HER KESİMDEN İNSANIN TEPKİSİNİ ÇEKTİ

Hatırlanacağı gibi Anıtkabir’in önünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden ve çektiği videoyu sosyal medyada paylaşan Safiye İnci’ye her kesimden büyük tepki gelmişti. Söz konusu video ile ilgili Safiye İnci hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Anıtkabir’de Atatürk’e hakaret ettiği görüntüsü sosyal medyada yer alan kişiyle ilgili Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından soruşturma başlatıldığı kaydedilmişti.

MAHKEME TUTUKLANMASINA KARAR VERDİ

Yapılan çalışma sonrasında Safiye İnci polis tarafından Ankara’da gözaltına alınmıştı. Konuyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

“Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiğine dair video görüntüsü sosyal medyada yer alan şüpheli şahıs, yürütülen tahkikata müteakip Ankara Demetevler’de yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahıs, emniyet müdürlüğünde alınacak ifadesinin akabinde adliyeye sevk edilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Görülen davada mahkeme Safiye İnci’nin tutuklanmasına karar verdi.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı