Gündem

Mahsun Kırmızıgül’den tepki çeken açıklamalar

Mahsun Kırmızıgül, sosyal medyada uzun süren sessizliğini bozdu. Diyarbakır’da yaşananlarla ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu suçlayan Kırmızıgül’ün açıklamaları başta sosyal medya olmak üzere tüm kesimlerden tepki aldı.

Diyarbakır’da yaşanan çatışma ve operasyonlarla ilgili açıklamalar yapan Mahsun Kırmızıgül’ün açıklamaları tek taraflı olarak yorumlandı. Pekçok kullanıcı  Kırmızıgül’ü Doğu’da yaşanan olaylar konusunda objektif olmamakla suçladı.

mahsun-kirmizigul

Açıklamalar dolayısıyla Kırmızıgül Twitter’da en çok konuşulan konu başlıklarından biri olarak TT oldu.

Peki, Mahsun Kırmızıgül kişisel Twitter hesabından neler paylaştı?

 

İşte o açıklamalar:

“Yaralı olan çocukları ve yaşlı insanları ölüme terk etmek hangi dinde yazar. Bu kadar zalim, bu kadar merhametsiz nasıl oldunuz ey Başbakan?

Şu an yarılı olan çocukların günahı ne? Yazık değil mi? Günah değil mi? Merhamet ve vicdanlarınıza ne oldu?

Tarihinde de onlarca katliam olan bu sancılı coğrafyada, savaş tüm acısı ile insanlığın yüzüne karalar çalıyor. Yine kan, yine gözyaşı var.
Merhamet ve vicdan sahibi insanların ve gerçekten Allah korkusunu içinde taşıyanların kardeş savaşına kayıtsız kalmaması gerekiyor. Terör, savaş, ölüm, barbarlık, zorbalık adı ne olursa olsun, kimden gelirse gelsin bin kez lanet olsun.

Silahlarla, ölümlerle hiç bir yere varılamaz. Toplum olarak tek ihtiyacımız sevgi, saygı, biraz empati ve merhamettir.

Barış istemek kadar dünyada daha asil ve daha güzel bir eylem olamaz. Bayramlar bile küs olan insanların barışması için, çocukların büyüklerin ve fakir fukaranın mutlu olması için vardırlar. Oysa barış varken savaş isteyenlerden daha kötü ne olabilir ki dünyada. Yaşasın Barış ve kardeşlik. Sadece düşünün! Doğduğunuz ev, büyüdüğünüz sokaklar, gittiğiniz okul, namaz kıldığınız cami paramparça olsaydı ne yapardınız?

‘Olaylar buraya sıçrayacak’ söylentisi: Diyarbakır’da binlerce kişi göç ediyor

Benim tüm anılarım, doğup büyüdüğüm Diyarbakır’ın Sur bölgesinde iç çatışmalarla yerle bir oldu. Eski komşularım, ailem ve arkadaşlarımla birlikte bu savaşın içinde yer alan yüzbinlerce masum insanın hayatı karardı.

Gerçekler, bazen onları görmek istemeyeceğimiz kadar karanlık ve yoğun acılarla bezenmiş olabilir; O yüzden de pek çok insan çevresinde yaşanan acı dolu gerçekleri görmezden gelerek umarsızca yaşamaya devam edebilir. Oysa, bugün kaçmaya çalıştığımız her gerçek Irak’ta ve Suriye’de olduğu gibi, bir gün gelip yumruk olup suratımıza çarpabilir. İşte o an her şey için çok geç kalmış olabiliriz.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu