Manchester United Altay Bayındır’a 1 Numaralı Formayı Verdi!

İngiltere Premier Lig’in güçlü ekiplerinden Manchester United, transfer sezonunun sıcak isimlerinden biri olan Altay Bayındır’ın forma numarasını açıkladı. Fenerbahçe’den transfer edilen milli kaleci, yeni takımında da 1 numaralı formayı giyecek.

Manchester United, Altay Bayındır’ın transferini resmi olarak açıkladı ve bu duyuru kulüp taraftarları arasında büyük heyecan yarattı. 25 yaşındaki başarılı eldiven, Fenerbahçe’de de aynı numarayı giyerken, şimdi de David De Gea, Peter Schmeichel ve çocukluk idolü Edwin van der Sar gibi efsanevi isimlerle aynı numarayı taşımanın gururunu yaşayacak.

Altay Bayındır’ın Manchester United’a transferi, 5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında gerçekleşti. Bu transferin bir diğer önemli noktası ise Fenerbahçe’nin, oyuncusunun sonraki bir satışından %20 pay alacak olması ve satış bedelinin 10 milyon euroyu aşması durumunda ekstra 1 milyon euro daha kazanacak olması.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir