Müzik

“Mankenleri dinleyerek müzik dinlediğinizi zannediyorsunuz”… Bu sözler Demet Akalın’a

Müzisyen ve yorumcu Murat Evgin, müzik dünyasıyla ilgili açıklamalarıyla dikkat çekti. Alem FM’de Füsun Tuncer’e konuk olan Erol Evgin’in müzisyen oğlu Murat Evgin müzik dünyasıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Murat Evgin TV ve radyo  kanallarındaki yayınlanan klip ve şarkıların seçimi konusunda oldukça sert açıklamaların altına imza attı.

Murat Evgin: “Neden Demet Akalın her yerde her radyoda çalınıyor da daha müzisyen tabanlı insanlar daha az çalınıyor? Bunun cevabı bende değil; sizde” diyerek müzik ve radyo kanallarını suçladı.

SORUMLUSU TV VE RADYO KANALLARI

“Ben bağımsız sanatçıyım, arkamda bir güç, bir plak şirketi yok. Neden bu kesimler daha az çalınıyor da neden listelerde hep majör plak şirketlerinden çıkan şarkılar var?” diye soran Evgin; “Bu sorunun yanıtı radyocularda” diye konuştu.

Sorduğu soruları kendisi cevaplayan Murat evgin; “Neden artık DJ’ler bir şarkıyı keşfedip ya da bir sanatçıyı keşfedip ünlü etmiyor da sadece o 20 şarkıyla bütün günü geçiriyorlar? Mesela ünlü bir müzik televizyonunda 8 yıldır hiçbir klibim yayınlanmıyor. Sebebini sorduğunuzda bir cevap yok. Orada müthiş bir kurul var, “hani dünyanın en iyi müziği bilen insanları” zannediyosun, orada toplantılar yapıyor Türkiye’de çıkan klipleri değerlendiriyor.. İşte kuruldan geçti geçmedi… İşin mutfak kısımları dediğimiz gibi bir arada olmamız lazım.”

“BİZ HİT OLDUKTAN SONRA ÇALIYORUZ…”

Müzik piyasasında dönen dolapları anlatan Evgin; “Mesela şöyle şeyler oluyor…Yıllarını vermiş insanlar işte iyi klipler çekiyorlar müzik kanallarına yolluyorlar müzik kanalları onlara diyor ki biz hit olduktan sonra çalıyoruz. Arıca, mesela demin çaldığımız ‘Bambaşka bir şehir var” bütün Türkiye’nin bildiği şarkı, klibini çektik yine bize böyle dediler ‘hit olduktan sonra çalıyoruz’ ‘Pardon’ dedim, ‘bu şarkı için mi diyorsunuz bütün Türkiye ezbere biliyor’. Böyle saçma sapan engeller olursa müzisyenler müziklerini duyuramaz, müzisyenler müziklerini duyuramazsa siz mankenleri dinleyerek müzik dinlediğinizi zannedersiniz” diye konuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu