Yaşam

Masa Tekerleği

Evlerden iş yerlerine kadar her yerde yaygın olarak kullanılan ve temel eşyalardan olan masalarda, masa tekerleği kullanımda pratiklik sunmaktadır. Ancak zamanla yıpranan ya da kırılan masa tekerleklerinde, yeni ve uygun bir tekerlek alınarak masanın kullanımı sağlanabilir. Tekerteker.com’da masalar için özel olarak üretilmiş, uzun ömürlü ve dayanıklı masa tekerleği modellerinden birisini seçerek masanıza monte edebilirsiniz.

Masa tekerleği modelleri nelerdir?

Masalar için kullanılan tekerleklerde u tablalı, tablalı masa, cıvatalı masa ve delik bağlantılı masa tekerleği gibi farklı modeller bulunmaktadır. Böylece kullanımda olan masalar için en uygun tekerlek seçimi yapılabilmektedir. Bu nedenle uygun seçim yapıldığından emin olunması yeterlidir. Kararsız kalındığında ise ürünlerin özellikleri ve mevcut masada kullanılan tekerlek özellikleri karşılaştırılabilir. Böylece sorunsuz bir şekilde online olarak sipariş vererek yeni tekerleğinize sahip olabilirsiniz.

Masa tekerleği nasıl seçilir?

Tekerlek seçiminde dikkat edilmesi gereken 5 farklı detay bulunmaktadır. Eğer mevcut tekerlekli bir masanız varsa, seçimde bu masanın özelliklerine göre seçim yapmanız gerekir. Ancak sabit bir masayı tekerlekler ile hareketli hale getirmek istiyorsanız bu aşamada daha dikkatli olunmalıdır. Tekerlek seçiminde öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken detay taşıma kapasitesidir. Her bir tekerleğin belirli bir ağırlık limiti olduğundan dolayı masa ve kullanım durumuna göre yeterli kapasiteye sahip bir tekerlek seçilmelidir. Bu kriter sonrasında ise tekerleğin hangi malzemeden yapıldığı, sesli mi yoksa tamamen sessiz bir ürün mü istendiği, monte aşamasında hangi modellerin daha uygun olacağı ve döner-sabit-frenli gibi farklı modellerden hangisinin daha uygun olacağı belirlenmelidir. Son aşamada ise yükseklik kriteri göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu tip detaylar üzerinden yapılacak incelemeler ile beklentilere ve ihtiyaca uygun bir masa tekerleği modeli kolaylıkla belirlenebilir. Sitede yer alan tüm ürünlerin ayrıntılı özellikleri yer aldığından dolayı kriterler belirlendikten sonra kolay bir şekilde seçim yapılabilir.

Masa tekerleği özellikleri nelerdir?

Tekerlek özelliklerinde seçimde dikkat edilmesi gereken kriterlere göre üretimler şekillenmektedir. Ağır bir masa söz konusu olduğunda dayanıklılığı ve taşıma kapasitesi yüksek tekerlekler uygun olmaktadır.  Bununla birlikte yerden yüksekliği, tekerleğin çapı, bağlantı ölçüsü ve özellikleri tekerleklerin birbirinden ayrılmasını sağlayan temel farklardır.

Masa tekerleği nasıl monte edilir?

Masalar genellikle ahşaptan yapıldığından dolayı tablalı tekerleklerin suntaya vida deliklerinden monte edilmesi yeterli olmaktadır. Tek cıvatalı tekerleklerde ise yine tek cıvata somunlar ile bağlanabilmektedir. Ancak metal masalarda ağırlık da arttığından dolayı daha fazla bağlantı öğesi vardır. Bu tip durumlarda tek bir tekerlek için 4 adet cıvata ile bağlantı sağlanması gerekmektedir. Monte aşamasında, satın alınan tekerlek ile birlikte monte edilmesi gereken ekipmanlar da gönderildiğinden dolayı tüm malzemeler ile uygun şekilde montaj yapılabilmektedir.

Masa Tekerleği nerelerde kullanılır?

Masa tekerleği, hareket etmesi istenen tüm masalarda kullanılabilir. Masalarda genellikle tek bir kişinin taşıması ya da masayı hareket ettirmesi kolay değildir. Ancak tekerlekli bir masa için basit ittirme hareketleri ile masa istenen yere taşınabilmektedir. Bu nedenle masa kullanımı olan her yerde masa tekerleklerinin kullanılması uygun olmaktadır.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu