TelevizyonReyting

MasterChef ve Şef Akademi rekabeti nasıl sonuçlandı?

26 Haziran Cuartesi'nin reyting sonuçları belli oldu. Fox TV'de Şef Akademi adlı yemek yarışmasının ardından TV8'in fenomen yarışması MasterChef de ilk bölümüyle ekrana geldi. İki yarışma programının nasıl bir rekabet yaşayacağı dahası hangisinin daha fazla izleneceği merak ediliyordu. O soru dün akşam itibarıyla cevabını buldu. İşte detaylar..

26 Hazira Cumartesi tarihinde yayınlanan programların reyting sonuçları açıklandı.

MASTERCHEF, ŞEF AKADEMİ’YE GEÇİT VERMEDİ

Genel/Total kategorisinde 1.sırada TRT1’de ekrana gelen “İtalya-Avusturya UEFA Euro 2020 Karşılaşması”, 2. sırada TV8’de yayınlanan “Masterchef Türkiye”, 3.sırada Star TV’de izleyiciyle buluşan “İbo Show” yer aldı.

AB’de ise 1.sırada “İtalya-Avusturya UEFA Euro 2020 Karşılaşması”, 2.sırada “Masterchef Türkiye”, 3.sırada TRT1’de yayınlanan “Galler-Danimarka UEFA Euro 2020 Karşılaşması” yer aldı.

MasterChef, Şef Akademi’ye bariz bir üstünlük sağladığı görüldü. Fox TV’nin çiçeği burnunda yemek yarışması Şef Akademi, sadece AB kategorisinde ilk 10’a girebildi. Program AB’de 10. sırada yer aldı.MasterChef ise İtalya-Avusturya maçının ardından tüm kategorilerde 2. sırada yer alarak diğer rakiplerine adeta göz dağı verdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu