Televizyon

MasterChef’in ünlü şefi Soner Sivrioğlu: “İyi bir aşçı değilim, iyi bir şefim!”

NTV ekranlarında yayınlanan Empati Programı’nda konuklarına yaşanmış, haberlere konu olmuş insan hikayelerini anlatan ve “sen olsan ne yapardın” diye soran Ahmet Mümtaz Taylan’ın konuğu TV8’de yayınlanan MasterChef yarışmasının ünlü şefi Soner Sivroğlu’ydu.

Empati’nin yeni bölümünde Ahmet Mümtaz Taylan’a konuk olan ünlü yemek şefi Somer Sivrioğlu, programda ilginç açıklamaların altına imza attı.

İYİ BİR AŞÇI DEĞİLİM, İYİ BİR ŞEFİM!
Kendimi yemek pişirme konusunda yetenekli görmüyorum! Ben o formasyondan gelmedim, işletmeci ailenin çocuğuydum, işletmesini biliyorum. Annem bu işi biliyor, ben öğrenerek kendimi geliştirdim. İyi bir aşçı değilim, ama iyi bir şef olduğumu söylüyorum.

AŞIK OLUNCA, OKULDAN ATILMA AŞAMASINA GELDİM
Çok başarılı okula başladım, 15 yaşında bir kıza aşık olunca, başarının hiçbir faydası yok deyip, boşladım. Kızın umrunda değil benim aldığım notlar, okulun en serserisi ile birlikte oluyor. Adam iyi basket oynuyor, ona ne matematikten ne aldığından… O boşluğun arasında kültür edebiyat öğretmenim Gaye Barlas, beni herkesin bıraktığı yerde tuttu. Okuldan atılmak üzereydim. Beni edebiyata çekti, tiyatroya başlattı…

İŞİMDE BAŞARILIYSAM ESKİ EŞİMİN KATKISI BÜYÜK. HİÇ YEMEK YAPAMAZDI AÇ KALIRDIK!
İşimde başarılı olduysam eski eşimin katkısı var. hiç yemek yapamazdı, aç kalırdık. Tek eksiği odur, müthiş bir anne ve müthiş bir yoldaştır.

TELEVİZYON ŞÖHRETİ SABUN KÖPÜĞÜ
Televizyon şöhreti sabun köpüğü bir şey, gelip geçici. Bugün program bitse, restoranıma döneceğim, diziye mi gideceğim? Dükkanda duramıyorsun, yanlışları görüyorsun düzeltemiyorsun, mesleğime yeterli zamanı ayıramıyorum. Jim Carrey demiş ‘herkes 15 dakikalığına meşhur olsa da ne kadar anlamsız olduğunu görse’ diye. Olsunlar da görsünler. İşini yapıp şöhret olmak güzel, kalmaya çalışmak kötü.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu