Televizyon

Acun Ilıcalı’dan Sözcü yazarı Deniz Zeyrek’in MasterChef iddialarına sert açıklama

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, dünkü yazısında Uğur Deniz Yılmaz’ın MasterChef programında canlı yayında ağlatılarak özür diletilmesinin ardından Acun Ilıcalı’ya sert ifadelerle yüklenmiş MasterChef programı için CHP ve AK Partili belediyelerden farklı ücretler alındığını iddia etmişti.

Acun Ilıcalı, Deniz Zeyrek’in “İlk taşı Acun Ilıcalı atsın” başlıklı yazısındaki açıklamalarına sert bir üslupla cevap verdi ve Zeyrek’in iddialarını yalan olarak niteledi. Ilıcalı, büyük olay olan ‘Uğur Deniz Yılmaz’ın elenmesini reyting malzemesi yaptınız!’ şeklindeki eleştiriyi de yalanladı.

Deniz Zeyrek’e sert sözlerle yüklenen Ilıcalı, “bir yazıya üç yalan ve bir iftira sığdırabilmek büyük başarı” şeklindeki ironik ifadesi dikkat çekti.

İşte Acun Ilıcalı’nın Sözcü yazarı Deniz Zeyrek’in iddiasına madde madde verdiği cevaplardan oluşan paylaşımı:

DENİZ ZEYREK NE YAZMIŞTI?

Deniz Zeyrek dünkü yazısında şu ifadelere yer vermişti:

“…Ancak ilgili şirket, olay ortaya çıktıktan sonra yarışmacıyla “anında” yolları ayırıp yoluna devam edebilecekken, bir hafta boyunca Uğur Yılmaz Deniz’i yarıştırmaya devam etti. Bununla da yetinmedi, yollarını olay ortaya çıktıktan 10 gün sonra eleme gününde canlı yayında ayırma yolunu seçti.

Yarışmanın juri üyeleri güya “sorumlu yayıncılık” çerçevesinde, kamera karşısında adeta “mahkeme heyeti” gibi konumlanarak ahlak dersi verdi.

Sosyal medyada zaten linç yemiş, taşlanmış ve pişman olmuş yarışmacıyı reyting uğruna bir de canlı yayında linç etmeyi, ağlatmayı, özür diletmeyi seçtiler.

….

Mesela yarışmayı Adana’da Bursa’da çekmek için astronomik rakamlar almasını kastediyorum ve işi Adana’da ayrı, Bursa’da ayrı tarifeyle yapmasını…

Yani “şehri tanıtım ücreti” olarak Adana’daki CHP’li belediyeden 340 bin TL alırken, kanalın merkezinin bulunduğu İstanbul’a daha yakın, lojistiği daha uygun olan Bursa’daki AK Partili belediyeden 600 bin TL almasını…

Aradaki “küçük” farka bakar mısınız?

260 bin TL!

Kamunun, tüyü bitmemiş yetimin kaynaklarını “tutturduğuna” göre almak ne büyük ahlaki meziyettir değil mi?

Kim bilir gittikleri diğer şehirlerde hangi tarifeleri uyguladılar.”

DENİZ ZEYREK’İN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu