Televizyon

MasterChef’te Duygu’dan garip açıklama: Yemeğimi bilerek kötü yaptım!

6 eleme adayının bulunduğu MasterChef Türkiye’nin eleme gecesine, son anlarda yaşananlar damga vurdu. Duygu’nun yaptığı açıklama geniş yankı buldu. İşte haberin detayları..

KASITLI OLARAK YEMEĞİNİ KÖTÜ YAPAN VAR MI?

MasterChef Türkiye’de elenen ismin açıklanacağı andan önce Somer Şef, tabaklarla ilgili genel bir değerlendirmede bulundu. İşte ta bu anda, MasterChef Türkiye’de uzun bir süre unutulmayacak bir olay yaşandı. Somer Şef, yarışmacılardan birinin tabağını kasıtlı olarak hatalı yaptığını düşündüklerini dile getirerek, 3 yarışmacıya ‘bilerek hata yapan var mı?’ sorusunu yöneltti. Somer ŞEf o anlarda şunları söyledi: Mehmet Şef’im 3 tane hatalı tabak var dedi ama bence uzun zamandır beraber çalışan bir ekip olarak, şu konuda açıkça bizim ne söylediğimizi bilmenizi istiyoruz. 3 şefimizin de fikri bu. Bize göre 2 tane hatalı, 1 tane de kasıtlı olarak hatalı yapılmış tabak var. O yüzden çok açık bir şekilde şu soruyu sormak zorundayım, kasıtlı veya bilerek yemeğinde bir hata yapan arkadaşımız var mı?

 

“YEMEĞİMİ BİLEREK KÖTÜ YAPTIM”

Somer Şef ve diğer 2 şefin değerlendirmeleri üzerine tabağında bilerek hata yaptığını söyleyen isim MasterChef Duygu oldu. Duygu, “Ben bile ve isteye bugün kötü tabak çıkardım. Emeğiniz hakkınız çok büyük. Ben bir akademisyenim, üniversitede eğitmen olarak çalışıyorum. O yüzden ben bir tercih yapmak zorunda kaldım ve akademik kariyerim bu durum karşısında biraz daha ağır bastı. O yüzden de bilerek ve isteyerek ben yemeğimi kötü yaptım” ifadelerini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

“DÜRÜST OLDUĞUN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

Somer Şef, “Peki en azından bu konuda dürüst olduğun için teşekkür ederiz” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti: Birinci ve ikinciyi açıklamaya gerek yok, siz ikiniz bu kafayla hiçbir yere gidemezsiniz, bugün Duygu sizi kurtardı. Duygu çok alttasın. Yeni bir haftaya başlıyoruz, seni ne rahatlatıyorsa o bul onu yap. İkinizi de dışarı alalım.

 

MASTERCHEF DUYGU INSTAGRAM’DAN AÇIKLAMA YAPTI

MasterChef Türkiye’ye yaptığı itirafla damga vuran Duygu Acarsoy, elemenin ardından Instagram hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Duygu, ‘Bu yazıyı yazmanın bu derece zor olabileceğini hiç düşünmemiştim. Kaç kere yazdım sildim bilemiyorum ama yine de kendimi en iyi ifade edebildiğim yol, yazmak sanırım. Öncelikle bu 3 aylık süreçte üzerimde emeği olan değerli şeflerim ve yapım ekibine sonsuz teşekkür ederim. Biraz önce hepinizin de izlediği gibi bile isteye MasterChef 2020’den çekildim. Kendimce büyük ve çok fazla nedenim var; öğretmenliğin verdiği sorumluluk hissi var, beni her zaman destekleyen kıymetli öğrencilerim var, mecbur mücbir sebebim, yarışma süresince okuldaki programı uzaktan götürme şansım varken son dakika senatonun canlı ders istemesiyle yarışmadan ayrılma kararı aldım. Yürüdüğüm yolda çok şey öğrendim çok ağladım, ağladıkça çok daha güçlenidm. Bu asla bir son değil, yeni projelerle tekrar tekrar karşılaşacağız. Benimle gülüp benimle ağlayan her zaman mesajlarıyla destek olan destekçilerim hakkınızı helal edin. yeniden güzel günlerde görüşmek dileğiyle.

MasterChef Türkiye’de bu hafta oynanan 3 dokunulmazlık oyunu sonucunda 6 MasterChef yarışmacısı dün akşam eleme potasında mücadele verdi. 2 MasterChef dokunulmazlık oyunu kaybeden mavi takımdan 4 yarışmacı potaya girerken, 1 dokunulmazlık kaybeden kırmızı takımdan da 2 yarışmacı eleme potasındaydı.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI KİMDİ?

MasterChef Türkiye’nin bu haftaki eleme adayları MasterChef Esra, Duygu, Uğur Didem, Sefa ve Eray’dı.

ELEME HEYECANI ÖNCESİ MASTERCLASS

MasterChef Türkiye yarışmacıları heyecan dolu eleme gecesi öncesi Mehmet Şef ve Sedat Yaman’dan çikolata üzerine MasterClass eğitimi aldılar.

ERAY İLE ÖZGÜR ARASINDA BÜYÜK GERİLİM

Masterchef Türkiye eleme adaylarından Eray ve Özgül arasında dikkat çeken bir tartışma yaşadı. Önceki günlerde de gerilimin yaşandığı ikili arasında, veda gecesinde de sürdü bu gerilim. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Özgül, eleme adayı olarak Eray’ın adını söylemişti. Eray bu konuyla ilgili olarak da Özgül’e yüklendi.

MASTERCHEF’TE BİRİNCİ OLAN TABAK UĞUR OLDU

MasterChef Türkiye’de Demirhindi’nin ana ürün olarak verildiği ilk turda, en iyi tabağı yapan yarışmacı MasterChef Uğur oldu. Şefler, Uğur’un tabağını ‘Sorunsuz ve sıkıntısız’ olarak değerlendirdi. Öte yandan Uğur ile Şefler arasındaki diyaloglar da stüdyoda gülüşmelere neden oldu. Uğur’un ardınadn en iyi ikinci tabağı yarışmacı ise MasterChef Esra oldu. Kritik gecede, en iyi tabağı yapan üçüncü isim ise MasterChef Eray oldu. Mehmet Şef, ‘Dua et, diğer arkadaşlarda sıkıntı var’ diyerek Eray’a, kazanmasının nedenini açıkladı. Eleme finaline kalan yarışmacılar ise MasterChef Duygu, Sefa ve Didem oldu

FİNAL YEMEĞİNDE DANİLO ŞEF’TEN ‘BALIK EKMEK’

MasterChef Türkiye final tabağında Danilo Şef, ‘Balık Ekmek’ tabağını 3 yarışamcıya anlattı. ‘Az malzeme’ kullandım diye Danilo Şef, yarışmacılara e yapmaları gerektiğini, hangi malzemeleri kullandığını ayrıntılı şekilde anlattı.

MASTERCEF TADIM ANLARINDA ÇOK SERT SÖZLER

MasterChef Türkiye ‘Balık Ekmek’ tabaklarını hazırlayan MasterChef Duygu, MasterChef Sefa ve MasterChef Didem, tadım yapmaları için ürünlerini şeflerin önüne getirdi. Tabağını getiren isim MasterChef Duygu olurken, tadımı yapan ilk isim de Şef Mehmet Yalçınkaya’ydı. Mehmet Şef tadım yaparken büyük de bir şaşkınlık yaşadı. Mehmet Şef, Duygu’ya yoğun tuz kullandığı gerekçesiyle tepki gösterdi. Somer Şef, Duygu’nun tabağıyla ilgili tadım sonrası herhangi bir yorum yapmadı. İkinci tabağı getiren isim ise MasterChef Didem oldu. Mehmet Şef, benzer tepkileri de Didem’e gösterdi. Didem’in tabağıyla ilgili Somer Şef de yorum yapmadı. Danilo Şef ise tabakta çok fazla eksik olduğunu söyledi. Son olarak tabağını getiren yarışmacı, MasterChef Sefa oldu. Mehmet Şef, görüntü olarak en benzeyen tabağın Sefa’nınki olduğunu dile getirdi. Somer Şef, diğer yarışmacıda olduğunu gibi yorum yapmamayı tercih etti.

 

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu