Televizyon

MasterChef’te Uğur’un diskalifiye edilmesine boykot çağrısı etkili oldu…8 sıra geriye düştü

MasterChef’te Uğur Yılmaz Deniz’in diskalifiye edilmesi ve bu karar sonrasında ekrana getirilen görüntüler tepkilere neden olmuştu. Olay Türkiye’nin en büyük sözlük platformu Ekşi Sözlük’te ve Twitter’da tepki patlamasına neden oldu. Çok sayıdaki kullanıcı olaydan duydukları rahatsızlığı dile getirerek boykot çağrısı yapmıştı. MasterChef’in dünkü bölümünün reyting listesinde tam 8 sıra kaybetmesi dikkatlerden kaçmadı.

Masterchef Türkiye’de Uğur Yılmaz Deniz geçmişteki sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek diskalifiye edildiği anlar sosyal medyada “TV8’e boykot” çağrılarıyla eleştirildi. Kararın yarışmacıya açıklanması ve yarışmacının döktüğü gözyaşları, uzunca ekranlara getirildi. Bu görüntülerin ardından kamuoyunda “TV8’i boykot etme” çağrısı yapıldı.

Yapılan paylaşımların pek çoğunda, Uğur’un her ne kadar geçmişte hata yapmış olsa da insanların bu şekilde rencide edilmesinin yanlış olduğu vurgulandı.

29 KASIM REYTİNG SONUÇLARI

Boykoy çağrılarının etkili olduğu ve yüksek reytingler alarak bir çok gün 1. olan MasterChef’in 29 Kasım’da Total’de 1. olurken 30 Kasım günü yayınlanan programın ise Total’de 9. sıraya düştüğü görüldü.

30 KASIM REYTİNG SONUÇLARI

 

 

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu