Medyabey TV

Masumlar Apartmanı’nın Gülben’i Merve Dizdar kimdir?

TRT1’de yayınlanan ve yüksek reytingleriyle dikkat çeken Masumlar Apartmanı dizisinin karakterleri oldukça dikkat çekiyor. Başarılı oyuncu Merve Dizdar, dizinin renkli karakterlerinden olan Gülben’i canlandırıyor. Peki Masumlar Apartmanı’nın Gülben’i Merve Dizdar kim? Hangi dizi ve filmlerde oynadı? Kiminle evli? İşte Merve Dizdar hakkında merak edilenler…

MERVE DİZDAR OKULLU OYUNCULARDAN

Masumlar Apartmanı Gülben karakteriyle karşımıza çıkan Merve Dizdar dizinin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Dizdar, 1986 yılında İzmir’de doğdu. Başarılı oyuncu, ilk televizyon deneyimi olan Aksanat Çocuk Oyunları ile tanındı. Bu yıl vizyona giren Eltilerin Savaşı filminde Gupse Özay ile filmin başrolünde yer aldı.

Dizdar, bugüne kadar önemli dizi projelerinde canlandırdığı karakterlerdeki başarısıyla dikkat çekti. Komple bir oyuncu olan Dizdar, film ve dizilerde olduğu kadar tiyatro sahnelerinde de oldukça faal bir görüntü sergiliyor. Ünlü oyuncu büyük bir prodüksiyon eşiliğinde sergilenen Alice Müzikali’nde de önemli oyuncularla birlikte yer almıştı.

KARŞILIKLI OYNADIĞI OYUNCULARLA İYİ BİR UYUM YAKALIYOR

Eltilerin Savaşı filminde Gupse Özay ile iyi bir ikili olan Dizdar’ın, aynı şekilde Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye karakterini canlandıran Ezgi Mola ile iyi bir uyum yakalaması dikkatlerden kaçmıyor.

Masumlar Apartmanı ile popülaritesi artan oyuncunun hayatı ve oyunculuk kariyeri merak ediliyor. Dizdar, nasıl oyuncu oldu? Oyunculuk konusunda hangi eğitimleri aldı? Ünlü oyuncu, özellikle hangi projelerde oyunculuk yaptığı konusundaki sorularla gündemde.

Ayrıca ünlü oyuncunun özel hayatı da bu süreçte yakın mercek aldında..

DİZİ, FİLM VE TİYATRO SAHNELERİNDE BOY GÖSTERİYOR

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. Kadir Has Üniversitesi’nde İleri Oyunculuk programında yüksek lisans yaptı. Tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başladı. Tiyatro faaliyetine Craft Tiyatro’da devam etmektedir.

İlk sinema projesinde “Bir ses böler geceyi” filminde, Cem Davran ile oynadı. Merve Dizdar; Kavak Yelleri, Geniş Aile, Vatanım Sensin, Bir Yastıkta, Doksanlar, Çılgın Dershane Üniversite’de, Mucize Doktor gibi dizilerde rol aldı.

İşte, Dizdar’ın Medyabey TV YouTube kanalında  yayınlanan “Msumlar Apartmanı’nın Gülben’i Merve Dizdar kim?” başlıklı videosu:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu