Teknoloji

Mavi Balina oyunu kabusu geri döndü…Trabzon’da bir genç tabancayla intihar etti

Mavi Balina oyunundan kaynaklanan ölümlere bir yenisinin daha eklendiği haber veriliyor. Türkiye’de yaklaşık 150 gencin intihar etmesine sebep olan Mavi Balina oyunun Trabzon’da bir gencin daha ölümüne sebep olduğu iddia edildi. Dün akşam saatlerinde gerçekleşen olayda 11’inci sınıf öğrencisi Ahmet Kağan G.’nin tabancayla intihar ettiği öğrenildi. Ahmet Kağan adlı gencin, evlerinin bahçesine çıktığı ve tabancayla intihar ettiği belirtilirken, polisin olay yeri incelemesinde gencin oyun oynadığı bilgisayara el koydu.

MAVİ BALİNA OYUNUNDAN KAYNAKLADIĞI DÜŞÜNÜLÜYOR

Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinde ailesiyle yaşamakta olan Ahmet Kağan G. (16), evlerinin bahçesinde tabancayla başına ateş ederek intihar etti. Ahmet Kağan G.’nin intihar etmeden önce ‘Mavi Balina’ oyunu oynadığı iddia ediliyor.

Olay, dün saat 19.00 sıralarında Akköse Mahallesi’nde meydana geldi. Hasan Cansız Kom Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Ahmet Kağan G., son zamanlarda gençleri intihara sürüklediği yolundaki haberlerle gündeme gelen ‘Mavi Balina’ oyununu oynadıktan sonra evlerinin bahçesine çıktı. Ahmet Kağan G., evden aldığı tabancayla başına ateş etti.
Silah sesi üzerine bahçeye çıkan yakınları, Ahmet Kağan G.’yi kanlar içinde yerde yatarken buldu. Hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verildi. Ne var ki gelen sağlık ekibi, gencin hayatını kaybettiğini fark etti.

GENCİN BİLGİSAYARINA EL KONULDU

Olay yerinde yapılan incelemenin ardından Ahmet Kağan G.’nin cesedi, otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu´na gönderildi. Polis, gencin oyun oynadığı bilgisayarına el koydu.

Okul arkadaşlarını ve ailesini hüzne boğan Ahmet Kağan G.’nin bugün toprağa verileceği belirtildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu