Astroloji

Mayıs ayında gökyüzünden hangi burç nasıl etkileniyor? Öner Döşer yorumluyor!

Ünlü astrolog Öner Döşer Mayıs ayı gezegen hareketlerini ve burçlara etkilerini yorumladı. 3 Mayıs’ta, Koç burcunun 24 derecesine kadar gerilemiş olan Merkür düz harekete dönüyor. Artık geciken, duraksayan veya istediğimiz verimi alamadığımız işleri yoluna koymaya başlayabilir, zihinsel konularda ve iletişim alanında daha rahat ilerleyerek girişimlerimizde hız kazanabiliriz.

4 Mayıs’ta Güneş Neptün üçgen açısı meydana geliyor. Duygusal desteğin, manevi paylaşımların ve yardımlaşmanın ön plana çıkacağı bu gün daha anlayışlı ve fedakar olabilir, irademizi ortaya koyarken maddi konularla manevi ve sanatsal değerleri harmanlayabiliriz.

9 Mayıs’ta meydana gelen Güneş Plüton üçgen açısı güven duygumuzun artmasını sağlıyor. Bize zor gelen işlerin üstesinden gelebilir, güçlü bir irade ve kararlı bir duruş sergileyerek radikal değişimlere gidebiliriz.

10 Mayıs’ta Merkür Uranüs’le kavuşuyor. Yeni fikirlere ve değişimlere açık olacağımız bu gün farklı bakış açıları geliştirerek yaratıcı işler ortaya çıkarabilir, aklımızdan hızla akan düşüncelerimizi özgürce ifade ederek sıra dışı girişimlerde bulunabiliriz.

11 Mayıs saat 00.42 de 20 derece Akrep burcunda Dolunay meydana geliyor. Bu dönem gelişen şartları değerlendirirken konuları derinlemesine anlamaya ve mantıkla birlikte sezgilerimizi de dikkate almaya çalışmakta yarar var. Ay’ın düşüşte olduğu burçta bulunması dolunaylarda yaşanan huzursuzluk ve gerilimi daha fazla hissetmemize neden olsa da sakin ve kontrollü olabilir, kararlı bir duruş sergileyebiliriz.

11 Mayıs’ta Mars Neptün karesi ile Merkür Satürn üçgen açısı meydana geliyor. Enerjimizi verimli kullanmakta zorlanacağımız ve hedeflerimizden uzaklaşabileceğimiz bu gün konuları sabır ve ciddiyetle ele almalı, sağlam bir sistem kurarak ayağı yere basan karalar vermeye çalışmalıyız.

12 Mayıs’ta meydana gelen Mars Jüpiter üçgen açısının olumlu enerjisiyle hız kazanabilir, amaçlarımız için cesaretle savaşabilir, daha önce değerlendiremediğimiz fırsatlara yönelerek girişimlerimizi büyütmek isteyebiliriz.

16 Mayıs’ta Merkür Boğa burcuna geçiyor. Temkinli, gerçekçi ve kararlı olabileceğimiz, konuları sabırla değerlendirip ayağı yere basan kararlar verebileceğimiz bu dönem zaman zaman inatçılığın da vurgulandığını görebiliriz.

19 Mayıs’ta Satürn Uranüs üçgen açısı meydana geliyor. Geleneksel olanla yenilik ve farklılık içeren konuları nasıl harmanlayacağımızı değerlendirebilir, sorumluluklarımızın sınırını yeni düzenin getireceği şartlara göre yeniden belirleyebilir ve kendimize has, özgün bir sistem geliştirebiliriz.

Aynı gün Venüs Jüpiter karşıt açıyla irtibat kuruyorlar. Beklentilerin yükselmesi ve taleplerin artması ilişkilerde gerginliklere neden olabilir. Sorunları çözmek için adaletli olmakta, hoşgörü ve iyi niyeti korumakta yarar var.

20 Mayıs saat 23.19 da Güneş İkizler burcuna geçiyor. İletişimin ve hareket özgürlüğünün önem kazanacağı, eğitim, öğrenim ve zihinsel konuların ön plana çıkacağı, ilgi alanların çabuk değişim göstererek çok yönlülüğün artacağı ve uyum sağlamanın kolaylaşacağı bir döneme giriliyor.

25 Mayıs’ta meydana gelen Venüs Plüton kare açısı ilişkilerle ilgili konularda yaşanacak zorlukları, hırs ve baskının getireceği gerginlikleri gösteriyor, radikal değişimlere ve yeniden yapılanmalara vurgu yapıyor.

25 Mayıs saat 22.45 de 4 derece İkizler burcunda doğan Yeniay iletişimin hızlanacağı, değişkenliğin ve çeşitliliğin artacağı hareketli bir dönemi işaret ediyor. Bu dönem bilgi ve beceri gerektiren alanlarda girişimlerde bulunabilir, iletişim konularında yeni başlangıçlar yapabilir, merak ettiğimiz birçok şeyi hayatımıza katabiliriz.

28 Mayıs’ta Merkür Neptün altmışlık açısı meydana geliyor. Hayal gücümüzün, yaratıcılığımızın ve sezgilerimizin arttığı bu gün duygusal kararlar verebilir, ilham gerektiren alanlarda verimli çalışmalar yapabiliriz.

29 Mayıs’ta meydana gelen Mars Satürn karşıt açısının zorlayıcı etkisi altında enerjimizi verimli kullanamayabilir, kaygılar ve çekimserlik nedeniyle girişimlerimizden istediğimiz sonucu alamayabiliriz.

31 Mayıs’ta Mars Uranüs altmışlık açısıyla Merkür Plüton üçgen açısı meydana geliyor. Yükselen enerjimiz bizi hızlı hareket etmeye, değişim sağlayacak yeni yollar aramaya ve özgürce farklı deneyimler yaşamaya itebilir. Ayrıca, etkileyici fikirlerle dikkatleri çekebilir ve güçlü bir iletişim sergileyerek radikal kararlar alabiliriz.

MAYIS 2017 GEZEGEN HAREKETLERİ – Liste için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu