Yaşam

MEB Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (2017 PYBS) ne zaman? PYBS katılım şartları

MEB Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) ne zaman? Kimler PYBS sınavına katılabilir? PYBS sınav yerleri açıklandı mı? PYBS sınav giriş belgeleri nereden alınır? PYBS sınav sonuçları ne zaman açıklanır? 2017 PYBS ile ilgili merak ettikleriniz haberimizde…

MEB tarafından yapılan İlköğretim 5 ve Ortaöğretim 11. Sınıflar arası tüm öğrencilerin katılabildiği  Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı için başvurular Mart ayında yapılmıştı. Peki 2017 PYBS sınavı ne zaman?

PYBS sınavı 10 Haziran’da!

2017 PYBS sınavı 10 Haziran 2017 tarihinde saat 14.00’te yapılacak.

2017 PYBS Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

PYBS sınav sonuçlarının 18 Temmuz 2017 tarihinde açıklanması bekleniyor.

PYBS Sınav Giriş Belgesi ve sınav yerleri yayınlandı mı?

PYBS sınavına girecek olan adaylar sınava girerken sınav giriş belgesini yanında bulundurmak zorunda. Adayların sınav giriş belgesi bugünden itibaren e-okul sistemi üzerinden alınabilir. Ancak unutmayın, belgenin okul müdürlükleri tarafından mühürlenmesi gerekiyor.

MEB tarafından yapılan duyuruda “Sınav giriş belgesi ise, e-Okul üzerinden fotoğraflı bir şekilde 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflarda okuyan öğrencilere 29 Mayıs 2017 tarihinden itibaren erişime sunulacak. Sınav giriş belgesi, e-Okul sisteminden okul müdürlükleri tarafından çıkarılacak ve mühürlenip imzalandıktan sonra sınava katılım sağlayacak olan öğrencilere teslim edilecek.” bilgilerine yer verildi.

PYBS sınavı hangi derslerden yapılıyor? 

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) için 5. 6. ve 7. sınıf öğrencileri Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerinden, 8. sınıf öğrencileri Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler derslerinden, 9. 10. ve 11. sınıf öğrencileri ise Türk Edebiyatı, Dil ve Anlatım, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ev Sosyal Bilimler derslerinden sınav olacak.

2017 PYBS sınavı sonucunda başarılı olanlara burs alabilecek ve parasız yatılı okuyabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu