Teknoloji

MediaMarkt’ın Teknosa’yı satın almasıyla ilgili flaş gelişme

Almanya merkezli elektronik perakendecisi MediaMarkt, Teknosa hisselerini satın alması konusunda ilginç bir gelişme yaşandı. Elektronik market devi,  döviz kurlarında son dönemde yaşanan gelişmeler nedeniyle satış işlemini askıya aldı. Şirketin yeniden değerlendirme yaptıktan sonra kararını vereceği haber veriliyor.

SATIŞ ASKIYA ALINDI

Hürriyet gazetesinin haberine göre, görüşmelerin şu anda askıya alınmasına karşın, sürecin tamamen sona erdirilmediği bildiriliyor.

Haberde geçen bir kaynaktan alınan bilgiye göre, “MediaMarkt döviz kurlarında son dönemdeki hareket nedeniyle projeyi askıya aldı. Değerlemeleri yeniden yapacak. Sonrasında satın alma ya da almama yönünde bir karar verecek”.

KARAR EKİM AYINA KALABİLİR

Satışla ilgili kulislerde konuşulan başka bir sızıntı bilgiye göreyse taraflar arasındaki görüşmelere ara verildi ancak tamamen iptal edilmesi söz konusu değil.

MediaMarkt’ın kararını vermesinin Ekim ayını bulabileceği konuşuluyor.

Temmuz ayında basında MediaMarkt’ın, Teknosa’yı satın almak için görüştüğü yönünde haberler yer almıştı. Ancak taraflardan söz konusu haberlere ilişkin bir açıklama gelmemişti.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı