Magazin

Tayyar Işıksaçan:”Medya, Acun Ilıcalı konusunda iki yüzlü!”

Magazin dünyasının duayen gazetecilerinden Tayyar Işıksaçan’ın gündeminde medyanın Acun Ilıcalı konusundaki tavrı vardı. Işıksaçan, Medyanın genel olarak Ilıcalı hakkındaki tavrını iki yüzlü bulduğunu kaydetti.

Ünlü magazin gazetecisi Işıksaçan, kişisel sitesinde yaptığı yorumda medyanın Ilıcalı konusunda tam bir iki yüzlülük sergilediğini yazdı. Yazısında bunun nedenleri olarak çekememezlik ve servet düşmanlığını gösteren Tayyar Işıksaçan’ın “Acun’a dürüst değiller!” başlıklı yazısı oldukça konuşulacağa benziyor.

İşte içindeki yorum ve tespitleriyle medya eleştirisi de içeren o yazı:

…………………………….

 

Yaptığı televizyon programlarıyla yapımcı olarak medyada yıldızı yükselen ardından TV8′i satın alarak bu defada patronlar liginde boy gösteren Acun Ilıcalı’ya karşı gazetecilerin iki yüzlü tavrı beni oldukça şaşırtıyor.

Gündemdeki adam olarak haber yapılması tabii ki çok normal, Acun bir yandan patron ama diğer patronlar gibi şirketinde odasına kapanan, sadece yönetim kurulu toplantılarına katılan biri değil aynı zamanda birde ekran yıldızı. hala kendi şirketinin hazırladığı programların sunuculuğunu da üstleniyor.

Bir gün Acun’u yağlayıp yıkayan haberciler birkaç gün sonra yerden yere vuruyorlar. Başından beri tavrım hep aynı medyada ki iki yüzlülüğün tek sebebi var Acun’u çekememezlik ve servet düşmanlığı. Emin olun onca gazeteci, programcı, yönetici muhabbetlerinde “vay be adam muhabirlikten patronluğa yükseldi servet yaptı servet” demiyorlarsa taş olayım.

Bazılarıda Acun, TV8′i satın aldıktan sonra börtü böceği abartır duruma geldiler. TV8′de program yapması için anlaşılan her isim sonrasında manşetler hazır “Acun’un dev transferi”. Acun bunları yiyor mu? hiç sanmıyorum.

TV8, MNG Holding bünyesindeyken Acun tarafından satın alınınca ilk ayrılanlardan biri ben oldum ama Acun’a düşman olmadım, olmak aklımın ucundan bile geçmedi. Adamın şirketinde onca personeli var tabii ki TV8′e önce onları adapte edecek. MNG’den Acun’a geçiş döneminde yaşanalarıda Acun’a fatura ettiler oysa o dönem yaşananların tek sebebi bir an önce gemiyi terk etmek isteyen TV8 yönetiminin acemice yaptığı hamleler oldu ama fatura Acun’a çıktı.

Şimdilerde birde özel hayatı meselesi var Acun’un. Bazı gazeteciler, internet habercileri ve köşe yazarları sabah uyanır uyanmaz ilk iş Şeyma Subaşı’nın ve Zeynep Ilıcalı’nın sosyal medya hesaplarını takip edip gündem konusu peşindeler. Acun yinede iki kadın arasında ki tarafın baş kahramanı olmasına rağmen sukunetini korumaya devam ediyor.

Acun, bugün yine manşetlerde. Kanaltürk’ten Derya Baykal’ı kadrosuna katmış. Manşetler “Bomba transfer” diye atılmış. Ben gidenin nasıl gittiğine bakarım, nasıl alındığına değil. Kanaltürk yönetimi yıllardır Derya Baykal’dan istediğini aldı, Kanaltürk için Derya Baykal defteri zaten kapanmıştı bu yüzden çokta bomba bir transfer gibi gelmedi bana.

Acun’un yeni sezonda işi zor. Herkes kurt gibi TV8′de ne yapacak? başarılı olacak mı? diye bekliyor. tanıdığım Acun bu kurtlara dün yem olmadığı gibi bugünde olmayacaktır.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu