Medya

Medya mahallesinin tanıdık simaları Posta’nın skandal “Clinton Başkan” manşetine ne dedi?

ABD’deki başkanlık seçimlerinde Hillary Clinton’ın önde giderken son anda Trump’a başkanlığı kaybetmesi en çok Posta gazetesini zor durumda bıraktı. Posta gazetesinin bugün okurlarının karşısına “Clinton Başkan” manşetiyle çıkması şaşkınlığa neden oldu. Konu medyanın birinvci gündem maddesi oldu. Sosyal medyada pek çok paylaşım Posta gazetesinin manşetiyle ilgiliydi.

Medya mahallesi Posta gazetesinin gerçeği yansıtmayan olay manşetini adeta diline doladı. Medyadan tanıdığımız pek çok isim sosyal medyada Posta’nın düştüğü duruma ilgisi kalamadı. Alaycı ve ironik paylaşımlar birbirini izledi.

İşte, medya mahallesinin bilindik simalarının “Clinton Başkan” manşetiyle ilgili paylaşımları:

 Mehmet Acet ‏@acetmehmettw 

Posta gazetesi gazetecilikte çığır açtı. “Ya tutarsa gazeteciliği” diyoruz buna. Tutmamış ama olsun. Gidip Trump’a hesap verecek değiller ya

Hulki Cevizoğlu@mhulkicevizoglu

Bu da, 1. sayfasına erkenden “Clinton seçildi” başlığını atan POSTA gazetesi ile birlikte günün komedisi!

Ferhat Ünlü@unluferhat

Ofisi Trump Towers’da olan Posta‘nın sürmanşeti kara mizah örneği olarak matbuat tarihine geçti: ‘Clinton Başkan.

Alper Tan@alpertan66

Aydın Doğan’ın bugünkü POSTA‘sı Hillary’i seçmişti. Ama Amerikalılar Trump’u seçmiş. 😃

Murat Kelkitlioğlu@kelkitlioglumrt

Buyurun Trump’a karşı olduğu halde hisseleri yükseldiği için cebini dolduran Aydın Doğan’ın Posta‘sının bugünkü başlığı!!

Oray Egin@orayegin

Ya ne olur şu Posta‘nın birinci sayfası kaynamasın arada. Bir açıklama falan yapmadılar di mi? Türkiye’nin en çok satan gazetesi ahhaha

Turgay Güler@turgayguler

Ayı bile bildi ama..

blank

Ersin Çelik@ersinceliq

ABD medyası bile henüz yazmazken Posta gazetesi 02’de baskıya verdiği ertesi günkü manşetinde Clinton‘un kazandığını ilan etti :))

semadenker@semadenker1

Yaman çelişki. Posta Gazetesi’nin bugünkü manşeti; “Clinton Başkan…” Trump’ın binasında oturan Posta,Trump’ı fena kızdıracak.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu