Yerli Dizi

Medyabey, Avlu’daki hapishanenin hangi yabancı diziden alındığını açıklıyor?(Medyabey-Özel)

MEDYABEY-ÖZEL: Star TV’de ekrana gelen ve hapishane sahneleriyle oldukça konuşulan Avlu dizisindeki hapishane düzeninin nereye benzediği ile ilgili konu gündem olmuştu.  Medyada hapishane konseptinin Ankara’da bulunan Sincan’daki kadın cezaevinden alındığı yazılmıştı. Medyabey editörleri Avlu’daki hapishane konseptinin aslında ABD orijinli kült dizi “OZ”dan alındığını ortaya koydular. İşte, benzerlik konusuyla ilgili detaylar…

AVLU DİZİSİNDEKİ HAPİSHANE DÜZENİ OZ’DAN

1997-2003 yılları arasında HBO kanalında gösterilen ve oldukça sert sahneleriyle hapishane dizileri arasında büyük bir şöhrete sahip olan OZ dizisindeki hapishane düzeni, Avlu dizisindeki ile tıpa tıp aynı.

Milliyet gazetesinden Sina Koloğlu, olayı köşesinde gündeme taşımış ve muhataplarından Avlu’daki hapishanenin Ankara’da bulunan Sincan Kadın Cezaevin’den alındığı cevabını aldığını yazmıştı.

OZ dizisinde olduğu gibi Avlu dizisinde de iki katlı koğuş düzeni merdivenle bir avluya bağlanıyor.

OZ
OZ

İşte OZ dizisinden benzerliği ortaya koyan o sahneler:

MEDYABEY-ÖZEL

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı