Yazarlarımız

Medyabey okurlarına özel 2018 yılı “yenilenme ritüeli”

Günler, haftalar, aylar ve yıllar derken zaman su gibi akıp geçiyor. Her an’ın enerjisi olduğu gibi her yılın da kendine has bir enerjisi olduğuna inanıyorum. Her yıl kendine has bir devir gibi geliyor bana ve 2017 devrini geride bırakıp yeni yıla yaklaşırken yine dilimizde o meşhur cümle; BU YIL BENİM YILIM OLACAK! Bu cümleyi kaç yıldır tekrar ettiğimizin farkında mısınız? Ve tekrar ettiğimiz bu cümlenin aslında altının ne kadar boş olduğunun…

YENİ YILDA HAYALLERİN SENİNLE OLSUN!

Belki biraz ağır gelecek ama açık konuşacağım. Her yeni yıl yaklaşımında hepimizde bir heyecan bir coşku alıp başını gidiyor. Caddeler, sokaklar, mağazalar ışıl ışıl. Haliyle içimizde de keyifli kıpırtılar başlıyor. Yılın son günü ve yeni yılı karşılayacağımız ilk gece sevdiklerimizle bir araya geliyoruz ve kutlamalara başlıyoruz. Neyi kutluyoruz? Yeni bir yılın gelişini. Peki, neden kutluyoruz? Hepimizin içinde, olmasını istediğimiz şeylerin olabilme ihtimali için… Oysa son derece sahteyiz bu kutlamayı yaparken çünkü her yıl başı gecesinde kendimizce sözde kararlar alıyoruz. Örneklerine gelin birlikte bakalım;

Bu yıl hedeflerim için her şeyi yapacağım.
Bu yıl beni üzen her şeyi hayatımdan çıkaracağım.
Bu yıl işimi değiştireceğim.
Bu yıl güzel bir ilişkim olacak vs.
İstisnaları geçiyorum, genele bakıldığında kim bu söylediği şeyleri tam anlamıyla yaşadı?

Yaşayamadı çünkü kimse verdiği sözün arkasında durmadı çünkü verdiği sözlere kendisi bile inanmadı. Çünkü kendimize karşı dürüst değil, sahteyiz.

Yılbaşı gecesi bitiyor ve 1 Ocak sabahı uyandığımızda gecenin coşkusu hala içimizde oluyor. Hatta bu coşku bir iki ay kadar sürebiliyor, o da en fazla. Sonra ne oluyor? Eski alışkanlıklarımıza, eski ruh hallerimize dönüş yapıyoruz ve bu yıl benim yılım dediğimiz yılda da aynı şeyleri kısır döngü içerisinde yaşamaya devam ediyoruz.

Her zaman söylüyorum; özellikle bizim toplumumuzda kendi hayatını kendine zehir etmeyi, acıdan dramdan beslenmeyi öyle çok seviyoruz ki. Bir yandan da yeniliklerin mucizelerin olmasını istiyoruz. Hatta yaşam koçlarına, spiritüel danışmanlara gidip tek seansta mucizeler gerçekleştirmeyi umuyoruz. Kötü haber; öyle bir dünya yok arkadaşım! Sen kendine inanmadıkça, hayatında bir şeyleri değiştirmeyi gerçekten istemedikçe hiçbir şey değişmeyecek ve sen her yılbaşında sözde dileklerinle kendini avutmaya devam edeceksin.

Artık dur, silkelen ve kendine gel! Zaman geçiyor ve hayat akıp gidiyor. Hayallerini ve kendini daha ne kadar erteleyeceksin? Evet, bence de artık ertelemek istemiyorsun! Şimdi seninle güzel bir arınma ve yenilenme programına başlayacağız. Bana söz verip programı eksiksiz bir şekilde ve kendine inanarak uygulamanı istiyorum.

21 GÜNDE DÖNÜŞÜM PROGRAMI!

İlk etapta eline bir kâğıt alacaksın ve hayatında olmasını istemediğin yani memnun olmadığın şeyleri yazacaksın. Örnek: mevcut işimi istemiyorum. İlişkimde mutsuzum. Vb.

Daha sonra başka bir kâğıda ise hayatında olmasını istediğin şeyleri yazacaksın. Örnek: yeni bir iş istiyorum. Aşk dolu bir ilişki istiyorum. Sağlık istiyorum. Vb.

İlk etapta istemediğimiz şeyleri yazmamızdaki amaç, neyi istediğimizi daha net olarak görmemiz içindi. Ve istemediğimiz şeyleri yazdığımız kâğıdı yırtıp çöpe atıyoruz. Ardından istediğimiz şeylerin bulunduğu kâğıdı önümüze koyup, yeni bir kâğıda istediğimiz şeyler ile ilgili konu konu olumlama cümleleri hazırlayacağız.

Not: Olumlama cümleleri hazırlarken asla ‘istiyorum’ kelimesini kullanmıyoruz. İstediğimiz şeyler hayatımızda ve biz onlara sahipmişiz gibi yazıyoruz.

Aşk için bazı olumlama cümleleri;

Ruh eşimle aşk dolu bir ilişkiyi hak ediyorum.
Ruh eşim hayatımda olduğu için teşekkür ediyorum.
Ruh eşimle birbirimize karşı saygı dolu bir ilişkimiz olduğu için teşekkür ediyorum. Vb.
Sağlık için bazı olumlama cümleleri;

Çok sağlıklıyım.
Bedenimle uyum içerisindeyim.
Her an daha da sağlıklı hale geliyorum. Vb.
Bereket için bazı olumlama cümleleri;

Çok bereketliyim.
İstediğim ve sevdiğim işe sahibim.
Yeterince paraya sahibim. Vb.
İstediğiniz alanlarda olabildiğince fazla olumlama cümlesi hazırlamanızı tavsiye ediyorum. İpucunu verdim, gerisi sizden.

Cümleler hazırlandıktan sonra;

Her sabah uyandığımızda hazırladığımız olumlama cümlelerini yarım saat boyunca sesli bir şekilde tekrar ediyoruz ve güne başlıyoruz. Uyanır uyanmaz yapacağınız ilk iş bu olacak.
Her gece yatağa girmeden önce bir saat boyunca olumlama cümlelerini sesli olarak tekrar edeceğiz ve ardından uykuya geçeceğiz. ( bir saat boyunca yazdıklarınızı baştan sona okuyarak döneceksiniz.)
Her akşam 20 dk mucize meditasyonu; Dik ve rahat bir şekilde oturup gözlerinizi kapatın. Derin ve sakin nefesler alıp vermeye başlayın. Kendinizi hazır hissettiğinizde hazırladığınız olumlama cümlelerini sesli bir şekilde yirmi dk. Boyunca söyleyeceksiniz. O esnada sadece söylediğiniz cümlelere ve hayallerinize odaklanmanızı istiyorum. İstediğiniz şeyler gerçekleşmiş gibi hissedin. Meditasyon bitiminde gözlerinizi açmadan 21 kere sesli olarak teşekkür ederim deyin ve gözlerinizi açın.
Gün içerisinde bir şekilde kendinize zaman ayırın ve enerjinizi yükseltecek şeyler yapın. İlla para harcamanıza gerek yok. Yürüyüş yapın, kitap okuyun vs.
Yine gün içerisinde, enerjiniz düştüğü zaman kendinizi yakalayın ve kendinize her şeyin güzel olacağını, dönüşüm evresinde olduğunuzu hatırlatın ve hayatınızla ilgili istediğiniz şeyler için gerekli adımları atın, risk alın.

Bu programı eksiksiz bir şekilde 21 gün boyunca yapacaksınız. Bu programa ister yılbaşından önce başlayın, isterseniz de yılbaşından sonra Ocak ayı içerisinde. (Şubat ayı gelmeden başlamanız gerekiyor. )

21 günlük dönüşüm programının dışında ise sadece bir kere, yılbaşı gecesi yapacağınız bir çalışma da var. Şöyle ki;

Yılın son günü, gece yarısı gelmeden bir kâğıda ya da kâğıtlara; 2017 yılı içerisinde başınıza gelen olumsuz tüm durumları en ince detayına kadar yazın. Ardından bu kâğıdı ya da kâğıtları yakın ve küllerini lavabodan atın. Külleri attıktan sonra aynanın karşısına geçin ve şu cümleyi 21 kere sesli olarak tekrar edin;
‘öncelikle seni çok seviyorum ve bunu bilmeni istiyorum. Bu zamana kadar başına her şey gelmiş olabilir fakat bu dakikadan sonra ve özellikle bu yıl her şey istediğin şekilde olabilir. Seni affediyorum ve enerjini özgür bırakmanı istiyorum. Hayattaki tüm güzellikler ve mucizeler senin en doğal hakkın bunu unutma. Şimdi senin dönemin başlıyor. Sen çok özelsin….(noktalı yere kendi isminizi yazın)’

Not: Dönüşüm programı sadece Medyabey sitesine özeldir. İzinsiz alıntı ya da paylaşım yapılamaz.

Yazıyı okuyanlar ve hayatını gerçekten değiştirmek için kendini kendine adayacak olanlar instagram sayfamda bu yazının fotoğrafı altına istediği renkte bir kalp bıraksın ki görebileyim. Sizi çok seviyorum…

Ve unutmayın;

Hiçbir şey için geç değildir. Fiziki boyutta yaş kavramına takılmayın. İsteyin, inanın ve başarın. Ben size inanıyorum!
Enerjiniz düştüğünde beni ve paylaşımlarımı düşünüp enerjinizi yükseltin. Biz birlikte güzeliz ve daha da güzel hale geleceğiz…

CAN PERİMCEK/MEDYABEY

SPİRİTÜEL DANIŞMAN & YAŞAM KOÇU

İnstagram: cperimcek

Twitter: @canperimcek

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

6 Yorum

  1. Kuzenim bihterin evinde tanıştık hangi numaradan yazicami bilemedim teşekkür etmek için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu