Medya

MEDYADA KILIÇLAR ÇEKİLDİ…TAŞGETİREN’İN İŞİNE SON VERİLDİ

Nazlı Ilıcak’ın Sabah’tan gönderilmesinin üzerinden fazla geçmedi ki bu kez de hükümete yakınlığı ile bilinen Ahmet Taşgetiren’in Bugün Gazetesi’nden gönderildiği haberi geldi.

Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen İpek Koza grubuna bağlı olan Bugün gazetesi yönetiminin Ahmet Taşgetiren’in işine son verme sebepleri arasında değişik iddialar var. Bunlardan öne çıkanı Taşgetiren’in yazdığı yazılar. Bugün yazısında ” En Çok Hizmeti Vuracak” başlığı ile yazı yazan Taşgetiren’in bu yazısının görevine son verilmesinde etkili olduğu konuşuluyor.

Taşgetiren, bugünkü yazısında şu ifadelere yer vermişti:

“…Yargıdan birkaç kişi, emniyetten birkaç kişi ile bakanları, muhtemelen Başbakan’ı bile dinleme alanı içine alıyor, İçişleri Bakanı’nın kendi emri altındaki polislerin ne yaptığından haberi olmuyor, Emniyet Genel Müdürü’nün haberi olmuyor, MİT’in haberi olmuyor, İstanbulEmniyet Müdürü’nün haberi olmuyor… Böyle bir durumu CHP’li bir hükümet normal karşılar mı? Bu durum, başbakanların darbe girişiminden sabah kapıları askerler tarafından çalındığında haberinin olduğu günlerden çok farklı bir şey midir? Bu, “Biz öyle bir gücüz ki sizin damarlarınızda dolaşırız da haberiniz olmaz” demekten başka bir şey midir? Bu öncelikle Başbakan’a, sonra bütün hükümete, sonra güvenlik bürokrasisine atılmış bir çalımdan başka bir şey midir? Böyle bir operasyonun Cemaat’e-Hizmet’e mal edilmesi kadar Hizmet’i zora sokacak bir durum olabilir mi?”

Türkiye’nin son günlerdeki yoğun siyasi gündeminin medyada benzer hamlelere gebe olduğu yorumları yapılıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu