Gündem

Medyanın bilindik isimleri Süleyman Soylu’nun istifası için nasıl tepki verdi?

Süleyman Soylu’nun akşam saatlerinde duygusal bir metin eşliğinde İçişleri Bakanlığı görevinden istifa ettiğini açıklaması bomba etkisi yarattı. Medyanın bilindik isimleri olaya ilgisiz kalmadı. Twitter’da yapılan yorumlar birbirini izledi. İşte o tepkiler…

Genelde Soylu’nun istifasıyla ilgili paylaşım yapan isimler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Soylu’nun istifasını kabul etmemesi gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Twitterda açılan #istifanikabuletmiyoruzSOYLU etiketiyle şu ana kadar atılan tweet’lerin sayısı 200 bine dayanması dikkatlerden kaçmadı.

İşte medyadan Soylu’nun istifa kararına tepkiler:

 

Esra Elönü: Cuma günü yaşanılan olay, Hendek kazmalarının , Kandil kalleşlerinin, Pensilvanyadaki Cerahat Torbasının sevincine sebep olmamalı . Kitabı değiştirmeye gerek yok , sayfayı çevirelim yeter . Süleyman Soylu , idlip yetimlerinin üstündeki baba hırkasıdır. Bu istifayı kabul etmiyoruz

Prof.Dr. Kürşad ZORLU: İstifa önemli/erdemli bir karardır. Herkes yapamaz.Ancak ben olaya TERÖRLE MÜCADELE açısından bakarım. Süleyman Soylu zor bir zamanda göreve gelmiş ve devletin terör örgütlerine karşı başarı elde etmesinde ciddi misyon üstlenmiştir. Bu mücadele tamamlanmamıştır, devam etmelidir.

Latif Şimşek: Süleyman Soylu gibi yiğit bir siyasetçinin böyle bir ortamda istifaya hakkı yok!
Sebep ne olursa olsun bu millet istifanın geri alınmasını ya da kabul edilmemesini bekliyor!

Yusuf Kaplan: Süleyman Soylu gitti, meydan soysuzlara kalmamalı! Terör örgütleri bayram yapmamalı!Cumhurbaşkanı Erdoğan, istifa kararını onaylamamalı!

İbrahim Karagül: Süleyman Soylu’nun görevden ayrılma kararı; Yanlış bir zamanda
yanlış bir karar oldu.En azından; Bu olağanüstü günlerin geçmesini beklemeliydi. Böyle bir dönemde
böyle bir karar; Cumhurbaşkanı’nı çok  zor durumda bıraktı,Kriz yönetimini zora soktu. Yanlış oldu…

Cem Küçük: PKK, FETÖ vb seviniyorsa Süleyman Soylu adam gibi adam olduğunu ispatlamıştır.

Dilek Güngör: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifası en çok FETÖ’cüler ve PKK’yı sevindirir.

Murat Kelkitlioğlu: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bunu kabul edeceğini sanmıyorum! Pusuda bekleyenleri sevindirmeyelim!

Engin Adrıç: Süleyman Soylu’nun yerine çok acil olarak Süleyman Soylu atanmalı.

Süleyman Özışık: Süleyman Soylu’yu seven ve şahsına inanan biri olarak, bu ülkenin bir ferdi olarak olarak üzerime düşeni yapıyorum. Milletin sesi olmak istiyor, #İstafayıKabulEtmiyoruz diyorum. Süleyman Soylu’nun istifası kendine bir şey kaybettirmez. Aksine kahraman yapar. Ama devlete kaybettirir. AK Parti’ye kaybettirir. En çok da kendisine operasyon çekenlere kaybettirir! Cumhurbaşkanı’nın bir kez daha, “Hayır, görevine devam ediyorsun” demesi lazım!

İsmail Saymaz: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu çok kez eleştirdim. Ancak şunu ifade etmeliyim: Nedenlerini belki gelecekte öğreneceğiz fakat şu ülkede, hatırlamadığım bir zamandan beri ilk kez bir bakan sorumluluk alarak, istifa ediyor. Alışmadığımız için yadırgadık sanırım.

Fadime Özkan: Süleyman Soylu son derece başarılı bir bakandır, cuma gecesi yaşanan iletişim kazasının sorumluluğunu alması da özlenen bir tavırdır ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifayı kabul etmeyeceğini düşünüyor ve diliyorum.

Ersin Çelik: Evet bir hata yapıldı. İletişim kazası, iki saatlik krize neden oldu. Kötü sonuçları olacaktır da. Süleyman Soylu siyasi bir erdem ortaya koydu ve istifa etti. Şu çok net; PKK, FETÖ ve diğer terör örgütleri şu anda bayram ediyor. Bu şarkı böyle bitmemeliydi. Hayırlısı olsun.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu