Teknoloji

MEDYARADAR’A SALDIRI ŞOKU!

medyaradar-korsan-saldiri

Medya sitesi Medyaradar, korsan saldırı şoku yaşıyor. Birkaç gündür siteye girilememesiyle ilgili Twitter’daki hesaplarından açıklama yapan Medyaradar yetkilileri yaşadıkları siber saldırıyı kınayan bir açıklama yaparak olayla ilgili hukuksal sürecin başlatıldığına işaret ettiler. Medyaradar’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Sevgili Medyaradar okuyucuları,sitemiz geçtiğimiz hafta başından bu yana yoğun bir saldırı trafiği ile karşı karşıya kaldı.Kimliği henüz belirsiz kişiler tarafından gerçekleştirilen DDOS saldırıları sonucunda sunucularımız yayın yapamaz oldu.

Bu konuda yetkili merciler nezdinde gerekli girişimler yapıldı.İstanbul Cumhuriyet Savcılığı ve İstanbul Bilişim Suçları’nın başlattıkları inceleme sonucunda bu eylemi gerçekleştirenlerkısa zamanda bulunarak hukuk önünde gereken hesabı verecekler.

Biz de siteyi siz okurlarımızla “kesintisiz” buluşturabilmek için altyapı çalışmalarını halen sürdürüyoruz.Medyaradar.com ilkeli, bağımsız yayınlarına ve tıpkı sloganında olduğu gibi haberciliğiyle sarsmaya devam edecek. Saldırıya uğradığımız ilk andan itibaren siz değerli okuyucularımızdan gelen destek telefonlarına maillere , kendi serverlarını bize açmayı teklif eden değerli yöneticilere çok teşekkür ederiz.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu