Spor

Mehmet Demirkol’dan Fatih Terim’e sert sözler!

Fanatik gazetesi yazarlarından Mehmet Demirkol, Terim’in Arda olmak üzere arasının bozuk olduğu yıldız futbolcuları yeniden kadroya çağırması üzerine Fatih Terim’i eleştirdi.

Mehmet Demirkol, Fatih Terim’in Arda Turan, Burak Yılmaz, Selçuk İnan ve Gökhan Gönül’ü yeniden kadroya çağırmasıyla üzerine Terim’i eleştiren bir yazı yazdı.

İşte Fanatik Gazetesi Mehmet Demirkol’un o yazısı…

Şimdi ne oldu? 5 aydır ‘milletten özür’ beklentisiyle dışarıda bırakılan yıldız oyuncular neden döndü? Neden dışarıda kalmışlardı? Bir açıklama yapılmadığı zaman bu aslında Milli Takım formasını ‘paşa gönül’e göre dağıtmak olmuyor mu? Gerçi Milli Takım forması ‘paşa gönül’e göre kolayca değişebilirken, Siyah-Kırmızı forma üstümüze yapışırken, ‘Buna mı şaşırıyorsun?’ diye sorabilirsiniz. Bu memlekette ne sürpriz ki!

HANİ MİLLETTEN ÖZÜR DİLEMELERİ GEREKİYORDU

Fatih Terim, ‘Konu sadece prim değil, benden değil milletten özür dilemeliler’ demedi mi? Siz bir özür duydunuz mu? Peki en azından özür hak ettiği söylenen millet, bir açıklama hak etmiyor mu? Hak ettiği kesin. Ancak hak etmesi bir gereklilik arz ettiğini göstermiyor. Şeffaflık açıklık bulanalı çok oldu zira. Ve güç, iktidar sahibi olmak böyle bir şey artık.

SORARSAK MÜNAFIKLIK OLACAK

Bu konu ve her neyse ‘milletten özür’ gerektiren büyük suç nasıl halledildiyse, 4 ay önce neden halledilmedi? diye sormak muhtemelen münafıklık olacak. Bu bulanık ve muğlak tavır kimin işine yaradı? diye sormak da. Bu Arda’nın işine yaradı mı? Bundan kar etti mi? Peki ya Fatih Terim’in. Ne faydası oldu bu saçma kavganın? Onca röportaj, basın toplantısı, karşılıklı üstü kapalı atarlanmaların sonunda ne oldu? Kime yaradı bütün bu olanlar? Bizden beklenen sormak değil. Cevap hak etmiyoruz çünkü. Şimdi bizden beklenen sevinip, ‘Oh barıştılar’ diye göbek atmamız.

BU FEODAL KAFA ANALİTİK BAĞLANTISI ARAMAZ

Öğlen kuşağı reality şovlarına yakışır bu 5 ayın sonunda yapılması gereken hep beraber kalkıp göbek atmak. Bitti demeden bitmez çünkü.. Ve bize yakışan da mutluluk göz yaşları içinde göbek atmak. Çünkü bitti… ‘Çünkü onlar baba- oğul gibidir.. Ve haşa aralarına kimse giremez.’ İşte bu feodal kafa sebeb-sonuç analitik bağlantısı aramaz. Yapılması gereken düğün dernek ve göbektir artık. Hayırlı olsun. Allah mutluluklarını daim etsin. Biz hazırız: Şimdi hep beraber çıkın, yan yana dizilin ve basına atarlanmaya başlayın: ‘Çok karıştırmaya çalıştınız ama işte karşınızdayız’ diye. Çünkü suçlu basın, bunu da yazın.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu