Medya

Mehmet Demirkol’un sosyal medyada İbrahim Karagül’e tepkisi olay oldu

Yeni Şafak Gazetesi'nin eski Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül'ün paylaşımlarına tepkiler yağmaya devam ediyor. Karagül'ün paylaşımları geniş kesimlerce provokoatif bulunurken, ona tepkilerin de ardı arkası kesilmiyor. Mehmet Demirkol, Karagül'ün "Siz bu ülkeye işgal kuvvetleri bile çağırırsınız!" sözlerine verdiği ilginç bir yanıtla gündemde.

Türkiye’nin pek çok bölgesinde çıkan orman yangınlarını söndürme çalışmaları sürüyor. Türkiye yangınlarla boğuşurken sosyal medyada da yardım çağrıları çığ gibi büyüyor.

Twitter’da ise dikkat çeken bir “hastag” açıldı. #helpturkey başlıklı hastag dünya sıralamasında Trend Topic (TT) oldu. Türkçesi, “Türkiye’ye yardım edin” olan hastag dikkat çekti.

Sıralamada ilk basamaklara kadar yükselen #helpturkey için 1 milyondan fazla tweet atıldığı görüldü.

HİÇ BEKLEMEDİĞİ YERDEN CEVAP!

Yeni Şafak Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül ise bu kampanyayı yürütenler için ağır ifadeler kullandı. Karagül, sosyal medya hesabından, “Siz bu ülkeye işgal kuvvetleri bile çağırırsınız!” diye yazdı.

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol ise Karagül’e dikkat çeken bir yanıt verdi.

Demirkol, “Yok o Vahdettin’le Damat Feritçiler! Karıştırdın yine. Bizimkiler Samsun’a çıkar ancak. Sonrasını biliyorsun” diye yazdı.

Demirkol’un Karagül’e yazdığı bu yanıt sosyal medyada çokça konuşuldu. Demirkol’un yorumu 50 binden fazla beğeni aldı.

İşte o mesajlar:

Öte yandan Karagül’ün gelen yoğun tepkiler üzerine sildiği paylaşımı ise sosyal medya Twitter’da bir hayli tepki aldı.

İşte Karagül’ün yine provokatif bulunan ve tepki alan o paylaşımı:

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu