GündemManşet

Mehmet Görmez için “tehlikeli” diyen Cübbeli Ahmet’e tepki var

Emeklilik dilekçesi kabul edilen eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in görevinden ayrılmasının yankıları devam ediyor.”Cübbeli Ahmet” adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Mehmet Görmez’i ağır ifadelerle adeta itham etmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Cübbeli Ahmet’in bu tavrına ise tepkiler gecikmedi.

CÜBBELİ: “DİYANETE BUNDAN TEHLİKELİSİ GELMEMİŞTİR!”

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in görevini bırakması üzerine, Görmez’e çeşitli eleştiriler de yöneltildi.
Görmez’e, FETÖ ile mücadelede yeteri kadar başarılı olamadığı, görevinden ayrılmadan önce yayınladığı FETÖ raporunu açıklamakta geç kaldığına yönelik tepkiler vardı.

Geçtiğimiz hafta ayrılığı hakkında açıklama yapan Görmez ise “Bütün görevler, makamlar, vazifeler sadece birer emanettir. O emanet, vakti, yeri ve zamanı geldiğinde teslim edilir” demişti.

CÜBBELİ AHMET’TEN ÇİRKİN SÖZLER

“Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, eski Diyanet İşleri Başkanı hakkında haddini aşan ifadeler kullanmasıyla gündemde.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Cübbeli Ahmet, Mehmet Görmez’i “tehlikeli” olarak tanımladı ve “Ehli Sünnete” bağlı olmamakla eleştirdi. Ünlü, “Diyanet’e bundan tehlikelisi gelmemiştir diye düşünüyorum. Rabbim, vatana millete bağlı ve Ehli Sünnete sadık hayırlı bir reis nasib eylesin” ifadelerini kullandı.

CÜBBELİ’NİN MEHMET GÖRMEZ DÜŞMANLIĞININ ARKASINDA NE VAR?

Öte yandan Cübbeli Ahmet’in Mehmet Görmez’e sert ifadelerle yüklenmesinin ardında yatan neden konuşuluyor. İddiaya göre Cübbeli Ahmet, Sultanahmet Camii’ne vaiz olarak atanmak istedi. Ama Görmez bu atamaya engel oldu. Bu nedenle Cübbeli Ahmet’in Görmez’e karşı tavır aldığı konuşuluyor.

İSMAİL KILIÇARSLAN’DAN CÜBBELİ’YE SERT ELEŞTİRİ

Öte yandan yazar İsmail Kılıçarslan sosyal medya hesabından Cübbeli Ahmet’e yüklendi. Kılıçarslan, Cübbeli ile ilgili “‘Görmez vatana-millete bağlı olmayan, ehli sünnete düşman biridir’ diyor. Bu hadsizliktir ve başımıza ne gelirse bu hadsizlikten gelecektir.” diye yazdı.

blank

Emekliye ayrılan Görmez’in yerine ise Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş vekalet edeceği öğrenildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu