Dijital PlatformlarİnternetYerli Dizi

Mehmet Günsür ve Serenay Sarıkaya , Puhu TV projesinde oynayacak

Doğuş Gurubuna bağlı dijital çevrimiçi dizi ve fiml platformu Puhu TV, Netfilix’in Türkiye’ye gelmesinin ardından piyasaya sıkı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Oyuncu kadrosunda Serenay Sarıkaya Mehmet Günsür gibi ünlü oyuncuların yer aldığı Fi çi pi dizini kendi platformu üzerinden yayınlamaya hazırlanan Puhu TV kullanıcılarına sürprizler yapmaya devam ediyor.

Akilah Azra Kohen‘in çok satan Fi Çi Pi kitap üçlemesi diziye uyarlandı. Senaryo çalışmaları tamamlanan uyarlamanın kadrosunda; Seranay Sarıkaya, Mehmet Günsur, Ozan Güven ve Berrak Tüzünataç gibi önemli oyuncular yer alacak.

Seranay Sarıkaya, uzun süredir merakla beklenen Türkiye’nin ilk dijital dizi projesi Fi Çi Pi kadrosunda rol almayı kabul etmişti. Sarıkaya en son Medcezir adlı dizide rol aldıktan sonra dizi sessizliğini Puhu TV’nin dijital dizi projesi için bozmuş oldu. 2016 senesinde Serenay Sarıkaya’nın televizyonda olup olmayacağı merak konusu olmuştu. Serenay Sarıkaya dijital platformdan ekranların karşısına çıkacak.

Yaklaşık iki senedir alt yapısı kurulan online izleme platformu Puhu TV’nin projesinde çekim aşamasına gelindi. Ay Yapım, Cannes’da düzenlenen fuarda Akilah Azra Kohen’in çok satan üçlemesinin uyarlama haklarını satın altığını açıklamıştı.

Fiçipi uyarlaması dizinin yönetmen koltuğunda Mert Baykal oturacak. 13 bölümden oluşacak dizi 60 dakika olarak planlandığı haber veriliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu