Medya

Mehmet Soysal’ın paralı TV izleme önerisine Fatih Altaylı’dan cevap geldi

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal’ın kaleme aldığı bir yazısında ‘TV izlemenin bir ücreti olmalı’ minvalindeki çıkışına cevap verdi.

“PARALI YAPIN ENGEL Mİ VAR?

Soysal’ın ‘Ve kördüğümlerin çözülmesi…’ başlıklı yazısında önerdiği ‘Almanya modeli gibi televizyonları izlemenin bir ücreti olmalı’ teklifine cevap veren Altaylı, bugünkü köşesinde ‘Elinin altındaki internet sitelerini hemen yarın, bu yazıyı okuduktan birkaç dakika sonra paralıya çevirebilir. Keza televizyon kanallarını da paralı hale getirebilir’ diye yazdı.

Fatih Altaylı, “Paralı yapın engel mi var?” başlıklı yazısında  “Demirören Medya Grubu’nun en üst düzey profesyoneli Mehmet Soysal dostumuz medya içeriklerinin bedava olmasından şikayet etmiş. Doğru söylüyor, gerek internet, gerekse TV içerikleri bedava” ifadesini kullandı, “Paralı yapın engel mi var?” görüşünü dile getirdi.

Sözlerine “Bu bir ‘şart’ ya da ‘yasal zorunluluk’ değil. Mehmet Bey bundan şikayetçi ise elinin altındaki internet sitelerini hemen yarın, bu yazıyı okuduktan birkaç dakika sonra paralıya çevirebilir. Keza televizyon kanallarını da ‘paralı’ hale getirebilir” diye devam eden Altaylı, şunları kaydetti:

PARALI OLMASININ ÖNÜNDE HİÇ BİR ENGEL YOK

“Mesela Kanal D’yi aylık belirli bir ücret, CNN Türk’ü belirli bir ücretle izletebilir. Hatta ikisini birden alana bir indirim bile yapabilir. Bunun önünde hiçbir engel yok. Ancak sorun şu ki, bedava iken izlenme sıkıntısı çeken kanallara para ile izleyici bulmak daha da zor olabilir. Yine de Digitürk’ün sahibi Bein Medya’dan gelir paylaşımı istemek tüm kanalların hakkı. En kestirme yol da bu şimdilik.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu