Televizyon

Melih Altınok ATV sabah haberlerini neden bıraktığını açıkladı?

Melih Altınok ATV’deki Kahvaltı Haberleri’nden ayrıldı. ATV’de sabah haberleri bundan böyle  kanalda öğlen haber bültenini sunan Nihan Günay sunacak. Medyada çıkan konuyla ilgili haberlerde Melih Altınoluk’un sunduğu programın aldığı izlenme oranlarındaki düşüklük sunucu değişimine gerekçe olarak gösterilmişti. Peki gerçek ne? Melih altınok neden ATV’deki sabah haberlerini bıraktı? İşte o sorunun cevabı… 

MELİH ALTINOK NEDEN BIRAKTI?

ATV’de yayınlanan “Kahvaltı Haberleri” programı sunucu değiştirdi. Melih Altınok görevi Nihan Günay’a devretti. Bilindiği gibi Altınok da görevi İbrahim Sadri’den devralmıştı.

Bundan böyle Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok yerine Atv’de daha önce Gün Ortası Haber Bülteni’ni sunan Nihan Günay “Kahvaltı Haberleri” ile hafta içi her sabah izleyenlerin karşısında olacağı haber veriliyor.

Peki Melih Altınok neden ayrıldı? Programın sunucusu neden değişti?

MELİH ALTINOK’UN CEVABI

Gazeteciler.com’a konuşan Melih Altınok’u sunucu değişikliğinin nedenini açıkladı.

Medyanın haberi verirken kullandığı “reytingler yetersiz” iddiasına cevap veren Altınok, “7 Eylül 2015’den beri atv’de Kahvaltı Haberleri’ni ben sunuyorum” diye başladı konuşmasına Melih Altınok. “Reytingler yetersiz değil, aksine kanaldaki en çok izlenen programlardan biriydi…” dedi.

DEĞİŞİKLİĞİN NEDENİ YENİ PROJE 

Altınok, “Peki neden bıraktınız?”  sorusuna da şu cevabı verdi: “Bırakmayı ben kendim istedim. Yeni bir şeyler yapmak istiyorum, bir projemiz var ona yoğunlaşıyorum…”

“Nedir o proje? İpucu verecek misiniz? Hangi kanalda olacak?” şeklindeki soruyla şunları açıkladı:

İŞTE MELİH ALTINOK’UN YENİ PROJESİ

“Gece Haberleri benzeri bir program ama sadece haber bülteni olmayacak. Tıpkı Kahvaltı Haberleri gibi bir program olacak, ama gece yayımlanacak. Yeni sezonda ekranda olacağım yani. Dizilerden sonra yayımlanacak bir haber programı… Şu an saati ve yayın kuşağı ile ilgili çalşıyoruz… Ama daha fazla da ayrıntı vermeyeyim…”

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu